Adobe kupuje Day Software, producenta oprogramowania internetowego

Adobe kupuje Day Software, producenta oprogramowania internetowego

Redakcja
28.07.2010 20:27, aktualizacja: 11.08.2010 19:28

Adobe kupuje Day Software, jedną z najbardziej znaczących na rynku firm zajmujących się produkcją oprogramowania internetowego. Umowa zakłada całkowite przejęcie firmy przez Adobe za 240 milionów dolarów.

Day Software, z siedzibą w szwajcarskiej Bazylei, specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu systemów zarządzania treścią i integrowaniu narzędzi sieciowych z usługami społecznościowymi. Do jej największych i najbardziej znanych klientów należą sieć restauracji McDonalds oraz producent techniki użytkowej i podzespołów samochodowych, korporacja Johnson Controls.

Przejęcie Day Software ma pozytywnie odbić się na jakości aplikacji webowych oferowanych przez Adobe, takich jak zautomatyzowana pomoc techniczna bądź sklep internetowy. W przyszłości pozwoli również je scentralizować. Naszym celem jest połączenie wszystkiego w jeden, centralnie sterowany system.mówi CEO Day Software, Erik Hansen. Spekuluje się, że Adobe planuje stworzenie sieci na kształt chmury, w której użytkownicy mogliby przechowywać wszystkie swoje kluczowe dane i mieć do nich dostęp z każdego miejsca. Byłby to kolejny krok w zamazywaniu różnic pomiędzy platformami, uzasadniony coraz większym zainteresowaniem Adobe systemem operacyjnym Android i planowaną ekspansją Adobe poza komputery osobiste.

Fuzja tak wielkich korporacji, zanim zostanie wcielona w życie, przedstawiona musi być rządom obu państw, a następnie przez nie zatwierdzona. Spodziewany termin przejęcia Day Software przez Adobe to czwarty kwartał obecnego roku fiskalnego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)