Botnet pokonuje audio captcha

Botnet pokonuje audio captcha

Grzegorz Niemirowski
23.03.2010 03:07

Popularnym zabezpieczeniem przed masowym zakładaniem kont przez boty jest captcha. Ponieważ jednak nie zawsze użytkownicy, np. osoby niewidome lub słabo widzące, radzą sobie z odczytywaniem zniekształconych literek, wprowadzono audio captcha. W tym wypadku zamiast obrazka udostępniany jest plik dźwiękowy. Także i tu wprowadzane są różne utrudnienia w postaci zniekształceń i szumu. Okazuje się, że także i na to spamerzy, bo to głównie oni łamią captcha aby wysyłać masowo spam, znaleźli rozwiązanie.

Zaobserwowano, że spamerski botnet Pushdo postrafi odgadnąć słowo chronione mechanizmem captcha w serwisie live.com w ciągu 10 sekund. Za pomocą w ten sposób założonego konta spamerzy mogą potem łatwo rozsyłać niechcianą pocztę. Adresy bowiem takie jak live.com są często na tzw. białych listach, gdyż korzysta z nich bardzo wielu legalnych użytkowników. Bez kont na popularnych serwisach spamerzy są skazani na korzystanie z własnych serwerów a te bardzo łatwo zablokować.

Obecnie nie wiadomo, czy łamanie audio captcha wykonywane jest za pomocą oprogramowania rozpoznającego mowę czy też wykorzystywane są grupy słabo opłacanych osób z krajów rozwijających się.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)