Czy w Ubuntu 10.04 będzie stary motyw dźwiękowy?

Redakcja

16.03.2010 12:48, aktual.: 16.03.2010 14:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twórcy Ubuntu w ferworze zmian jakie dotychczas zostały przeprowadzone w dystrybucji zapomnieli o odświeżeniu motywu dźwiękowego w systemie - do błędu przyznał się były prezes Canonical, Mark Shuttleworth. Ponadto Shuttleworth wyjaśnił kwestię przeniesienia przycisków okien na lewą stronę.

Motyw dźwiękowy, podobnie jak motyw graficzny towarzyszył użytkownikom systemu od samego początku. Do błędu przyznał się na swoim blogu Mark Shuttleworth, gdzie komentująca wpis osoba zapytała byłego prezesa firmy Canonical o zmiany w motywie dźwiękowym. Shuttleworth nie krył zaskoczenia: Kompletnie o tym zapomniałem. Dobre pytanie. Mógłbyś sprawdzić jeśli możesz motywy zgłoszone przez społeczność, czy któryś jest inspirowany światłem? Według harmonogramu prac nad systemem nie ma już czasu na zmianę motywu, ale wygląda na to, że w tym przypadku zostanie zrobiony wyjątek.

Shuttleworth odpowiedział również na wątpliwości związane z przeniesieniem elementów sterujących okien na lewą stronę. Mimo negatywnych komentarzy części społeczności w nadchodzącej wersji Beta 1 systemu będą one dalej po lewej stronie. Shuttleworth wyjaśnił to w jednym ze swoich komentarzy w serwisie launchpad.net: Przeniesienie wszystkiego na lewą stronę pozostawia wiele wolnej przestrzeni tak, aby w wersji 10.10 móc poeksperymentować z kilkoma nowymi opcjami.

Pierwszą wersję beta Ubuntu 10.04 będzie można pobrać już za dwa dni. Wersja finalna ma zostać opublikowana 29 kwietnia. Z poziomu naszego vortalu w dziale Systemy można pobrać zarówno stabilną wersję Ubuntu 9.10 jak i wersję rozwojową Alpha 3.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (132)