Enter Nokia we Wrocławiu: zobacz jak tworzona jest telekomunikacja

Enter Nokia we Wrocławiu: zobacz jak tworzona jest telekomunikacja

Enter Nokia we Wrocławiu: zobacz jak tworzona jest telekomunikacja
29.05.2017 12:36, aktualizacja: 29.05.2017 13:01

Nokia już po raz 6. otwiera swoje wrocławskie biura dla zwiedzających. Podobnie jak w ubiegłym roku Dzień Otwarty odbędzie się w pierwszą sobotę czerwca (dokładnie 3.06.2017 od godziny 10:00) w najnowszym budynku West Gate przy ulicy Lotniczej 12. Na tym podobieństwo do poprzedniej edycji się kończy, gdyż na zainteresowanych tematyką testowania oraz tworzenia najnowszego oprogramowania telekomunikacyjnego czeka dużo nowych wrażeń. Po raz pierwszy Nokia zaprasza również rodziców ze swoimi pociechami, ponieważ specjalnie dla najmłodszych przygotowano moc atrakcji.

Dzień Otwarty to doskonała okazja, aby poznać Nokię od środka i zobaczyć, jak i nad czym pracuje się w międzynarodowej firmie telekomunikacyjnej. Inżynierowie w tym dniu zaprezentują jak planowane, wytwarzane, a następnie testowane są innowacyjne rozwiązania mobilnego przesyłu danych. Goście dowiedzą się o takich technologiach, jak dobrze znane WCDMA (inaczej 3G), popularne LTE (4G), czy będące dopiero w fazie przygotowania 5G, które ujrzy światło dzienne dopiero za kilka lat.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Niezależnie od tego, czy odwiedzający są programistami, czy też testerami oprogramowania, będą mogli rozwinąć swoją wiedzę z zakresu interesujących ich tematów. Organizatorzy szykują stanowiska, przy których inżynierowie z Nokii będą przybliżać tajniki technologii i projektów R&D. W agendzie znajdą się również tematyczne wykłady, m.in. poświęcone „wprowadzeniu do Pythona”, czy „solidności w języku Java”. Również każdy „ninja developer” i „samuraj testowania” może poszerzyć swoją wiedzę o technikach tworzenia oprogramowania (TDD, test-driven development).

Enter Nokia - Dzień otwarty 2016

Oprócz samych technologii i czystej teorii zaprezentowany zostanie również sprzęt wykorzystywany przy opracowywaniu i testowaniu bezprzewodowych systemów transmisji danych. Podobnie jak w latach poprzednich, tak i w tym roku nie może zabraknąć sztandarowego punku programu, jakim będzie zwiedzanie laboratorium Nokii – miejsca unikatowego w skali Polski, a nawet Europy. Laboratorium o powierzchni przekraczającej 1500 m2 zawiera urządzenia do pomiaru i testowania sieci komórkowych wykorzystujących technologie tworzone we wrocławskim Centrum Nokii. W części demonstracyjnej inżynierowie pokażą m.in. rzeczywiste działanie sieci LTE, czy też komory termiczne, w których sprawdzane są urządzenia w ekstremalnych temperaturach. Ten punkt programu zawsze cieszy się największym zainteresowaniem ze strony gości.

Dzień Otwarty Nokii to także idealna okazja do podniesienia swoich umiejętności miękkich. Zainteresowani będą mogli podszkolić się z zakresu pisania CV – wiedzy przydatnej każdemu. Dla lubiących rywalizację organizatorzy planują przygotowanie specjalnego konkursu z nagrodami, podczas którego będzie można sprawdzić swoją wiedzę z zakresu programowania. Liczyć się będzie nie tylko wiedza, ale również szybkość myślenia!

Obraz

Na sam koniec warto dodać, że na uczestników Dnia Otwartego oprócz solidnej porcji wiedzy czekać będzie moc innych atrakcji takich jak strefa Wellbeing w której m.in. każdy gość będzie mógł się zrelaksować podczas masażu! Tego roku Nokia zaprasza także rodziców ze swoimi dziećmi, które będą mogły miło spędzić ten dzień a ponadto zdobyć wiedzę. Wszystko za sprawą strefy dla najmłodszych, gdzie odbędą się m.in. warsztaty z programowania robotów. Organizatorzy na czas imprezy zapewniają animatorów, którzy zatroszczą się o dzieci w czasie zwiedzania firmy przez rodziców.

Na Dzień Otwarty Nokii można zapisać się na stronie nokiawroclaw.pl/openday. Impreza jest darmowa, ale wymagana jest wcześniejsze rejestracja. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej nokiawroclaw.pl oraz na oficjalnym profilu Facebooka wrocławskiej Nokii.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)