Excite Pure, Pro i Write — tabletowe trojaczki Toshiby

Excite Pure, Pro i Write — tabletowe trojaczki Toshiby

Marcin Wilk
05.06.2013 13:01

Wśród nowości tygodnia pojawiły się trzy tablety Toshiba z serii Excite. Modele Pure, Pro i Write rzeczywiście wyglądają jak trojaczki, ale różnią się specyfikacją i możliwościami. Wszystkie posiadają ekran o przekątnej 10 cali, grubość obudowy wynosi 10,5 mm i wszystkie ważą po 600 g. Pomimo różnic w wydajności, każdy z nich ma zapewniać pracę na baterii do 10 godzin od pełnego naładowania. Wspólną cechą będzie również system Android w wersji 4.2 Jelly Bean, oraz opcjonalna klawiatura fizyczna, która pełni także funkcję etui chroniącego tablet.

Obraz

Najtańszy z serii ma być Excite Pure. Jego 10-calowy ekran będzie wyświetlał obraz o rozdzielczości 1280×800 pikseli. Otrzyma on również procesor Tegra 3, 1 GB pamięci operacyjnej, 16 GB pamięci na dane, które można rozszerzyć kartą pamięci microSD oraz 3-megapikselowy aparat. Cena urządzenia została ustalona na poziomie 300 dolarów. Z uwagi na nią i dość uniwersalne zastosowanie do przeglądanie stron i odtwarzania multimediów model ten będzie mógł konkurować z Kindle Fire HD lub mniejszym Nexusem 7.

„Bogatsze” modele Pro (499 dolarów) i Write (599 dolarów), w przeciwieństwie do Pure, będą miały ekrany o rozdzielczości 2560×1600 pikseli i będą pokryte Gorilla Glass 2, a nie, tak jak tańszy model, pierwszą wersją tego szkła. Poza tym urządzenia otrzymają mocniejszy model układu NVIDIA Tegra 4, dwa razy więcej pamięci operacyjnej oraz pamięci na dane, którą także będzie można rozszerzyć kartą microSD. Tablety wyposażono również w 8-megapikselowy aparat i dwa głośniki Harman Kardon, których również zabrakło w specyfikacji Pure. Co ciekawe, porty (microSD, miniUSB, microHDMI) zostały ukryte pod klapką.

Obraz

Warto zwrócić uwagę na model Write, który posiada w zestawie akcesorium firmy Wacom, służące do odręcznego pisania tekstu. Piórko ma wymiary zwykłego długopisu i niestety producent nie zapewnia możliwości ukrycia go w obudowie. Na tym modelu pojawią się dedykowane aplikacje: TruNote pozwalająca na wyszukiwanie fragmentów tekstu w notatkach pisanych odręcznie oraz ThinFree Office Mobile, który dzięki wbudowanemu modułowi foto-wideo potrafi rozpoznawać zapisany ręcznie tekst i przekształcać go w edytowalną wersję cyfrową.

Nie podano jeszcze informacji o dostępności w poszczególnych krajach jak i terminu pojawienia się serii w sprzedaży.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)