Jony Ive "znowu" zakończył współpracę z Apple. Tym razem finalnie

Jony Ive
Jony Ive
Źródło zdjęć: © Getty Images | Lia Toby/BFC
Oskar Ziomek

13.07.2022 11:41, aktual.: 13.07.2022 11:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jony Ive nie będzie już współpracować z firmą Apple. Projektant, który przez lata był kojarzony z ikonicznymi produktami, w tym iPhone'ami i MacBookami, co prawda "odszedł" z Apple już w 2019 roku, ale współpraca była kontynuowana. Teraz wiemy, że nadszedł jej kres.

Jony Ive i Apple nie przedłużyli kontraktu o współpracy, który obowiązywał od 2019 roku - czytamy w The New York Times. Chodzi o moment, w którym Ive zdecydował się odejść z Apple po 30 latach pracy i założyć własną działalność LoveFrom. Zadeklarowano wówczas, że wciąż będzie ściśle współpracować z firmą z Cupertino, która stanie się jego głównym klientem. Teraz osoby znające sprawę od podszewki podają, że kontrakt nie został przedłużony i niniejszym współpraca Ive'a z Apple dobiega końca.

Jak wynika z informacji The New York Times, Apple i Jony Ive doszli do porozumienia i po prostu nie przedłużyli swojej współpracy. Z dotychczasowego kontraktu wynikało między innymi, że Ive nie może podejmować zleceń, które Apple mógłby uznać za działalność korzystną dla konkurencji, co utrudniało projektantowi prowadzenie firmy. Z drugiej strony część pracowników podobno zdecydowała się opuścić szeregi Apple'a, by dołączyć do prywatnej inicjatywy Ive'a. Pracę projektanta dobrze widać w zapowiedzi albumu z produktami Apple'a, która powstała kilka lat temu:

Zakończenie współpracy Ive'a i firmy Apple oficjalnie nie jest komentowane przez żadną ze stron. The New York Times przypomina, że w 2019 roku Jony Ive zdecydował się opuścić szeregi Apple'a rozczarowany podejściem Tima Cooka do rozwoju firmy. Apple miał się koncentrować głównie na rozwoju usług oraz oprogramowania i odcinać od odważnych pomysłów na sprzęt - dla zawodowego projektanta z pewnością istotnych w codziennej pracy. Tim Cook skomentował z czasem te doniesienia określając je mianem absurdalnych.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także