Jony Ive "znowu" zakończył współpracę z Apple. Tym razem finalnie

Jony Ive "znowu" zakończył współpracę z Apple. Tym razem finalnie

Jony Ive
Jony Ive
Źródło zdjęć: © Getty Images | Lia Toby/BFC
Oskar Ziomek
13.07.2022 11:41, aktualizacja: 13.07.2022 11:59

Jony Ive nie będzie już współpracować z firmą Apple. Projektant, który przez lata był kojarzony z ikonicznymi produktami, w tym iPhone'ami i MacBookami, co prawda "odszedł" z Apple już w 2019 roku, ale współpraca była kontynuowana. Teraz wiemy, że nadszedł jej kres.

Jony Ive i Apple nie przedłużyli kontraktu o współpracy, który obowiązywał od 2019 roku - czytamy w The New York Times. Chodzi o moment, w którym Ive zdecydował się odejść z Apple po 30 latach pracy i założyć własną działalność LoveFrom. Zadeklarowano wówczas, że wciąż będzie ściśle współpracować z firmą z Cupertino, która stanie się jego głównym klientem. Teraz osoby znające sprawę od podszewki podają, że kontrakt nie został przedłużony i niniejszym współpraca Ive'a z Apple dobiega końca.

Jak wynika z informacji The New York Times, Apple i Jony Ive doszli do porozumienia i po prostu nie przedłużyli swojej współpracy. Z dotychczasowego kontraktu wynikało między innymi, że Ive nie może podejmować zleceń, które Apple mógłby uznać za działalność korzystną dla konkurencji, co utrudniało projektantowi prowadzenie firmy. Z drugiej strony część pracowników podobno zdecydowała się opuścić szeregi Apple'a, by dołączyć do prywatnej inicjatywy Ive'a. Pracę projektanta dobrze widać w zapowiedzi albumu z produktami Apple'a, która powstała kilka lat temu:

Zakończenie współpracy Ive'a i firmy Apple oficjalnie nie jest komentowane przez żadną ze stron. The New York Times przypomina, że w 2019 roku Jony Ive zdecydował się opuścić szeregi Apple'a rozczarowany podejściem Tima Cooka do rozwoju firmy. Apple miał się koncentrować głównie na rozwoju usług oraz oprogramowania i odcinać od odważnych pomysłów na sprzęt - dla zawodowego projektanta z pewnością istotnych w codziennej pracy. Tim Cook skomentował z czasem te doniesienia określając je mianem absurdalnych.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)