Matryce HP z funkcją Sure View, czyli ochroną przed zapuszczającymi żurawia

Matryce HP z funkcją Sure View, czyli ochroną przed zapuszczającymi żurawia

Matryce HP z funkcją Sure View, czyli ochroną przed zapuszczającymi żurawia
25.08.2016 13:55, aktualizacja: 25.08.2016 14:07

Gdy chodzi o prywatność, większość użytkowników myśli przede wszystkim o zabezpieczaniu swojej korespondencji czy szyfrowaniu dysków, rzadziej zaś o ochronie przed postronnymi osobami w fizycznym otoczeniu. To jednak nie przeszkodziło HP (w partnerstwie z 3M) przygotować matryc, które mają zapewnić poczucie bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom, dla których ważny jest także aspekt bezpośredniego zagrożenia, przede wszystkim w miejscach publicznych.

W nowe matryce z funkcją Sure View zostaną wyposażone urządzenia EliteBook 1040 i 840, obie posiadają natywną rozdzielczość 1080p. Samo Sure View opiera się na zawężaniu kątów widzenia do ok. 70 stopni tak, aby ekran czytelny był tylko dla osoby, która siedzi naprzeciw komputera. HP chwali się, że emisja światła poza zakresem 70 stopni jest zredukowana o 95%, co skutecznie uniemożliwia odczytanie treści z matrycy.

Obraz

Oczywiście może spowodować to żart, że HP zamontuje w swoich urządzeniach matryce najniższej jakości. Szkopuł w tym, że Sure View będzie można włączać i wyłączać, kąty będą zatem ograniczane na żądanie użytkownika. Rozwiązanie opiera się bowiem na umieszczeniu na matrycy dodatkowego filtra, który zresztą 3M sprzedaje także oddzielnie na różnej klasy sprzęt.

Możliwość dezaktywacji warstwy jest oczywiście godna pochwały, warto jednak przypomnieć przy tej okazji podobny pomysł ciekawie zrealizowany w Sharpie AQUOS SH80F, który finalnie nie trafił w Polsce do sprzedaży. Już 4 lata temu Japończycy wykorzystali zjawisko paralaksy.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Funkcja Veil pozwalała tam na wyświetlanie dla osób, które zerkają z ukosa na ekran, dowolnego obrazka, zaś faktyczny obraz widoczny był tylko dla właściwego użytkownika. Mankamentem tego rozwiązania było jednak, że wpływało ono negatywnie na ogólną jakość obrazu. Niemniej Sharp z pewnymi sukcesami zapewniał fizyczną prywatność w sposób znacznie bardziej innowacyjny, niż producenci 4 lata później.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)