Microsoft przestrzega przed Windows 11 22H2. Instalacja może nie zadziałać

Windows 11
Windows 11
Źródło zdjęć: © YouTube
Karolina Kowasz

10.06.2022 18:02, aktual.: 14.06.2022 20:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nową wersję Windowsa 11, 22H2, która została udostępniona na kanale Release Preview, mogą zainstalować także właściciele urządzeń, które nie spełniają minimalnych wymagań sprzętowych. Ze względu na popełniony błąd, Microsoft przestrzega przed pochopnym pobieraniem 22H2.

Możliwość instalacji systemu na dotychczas nieobsługiwanych urządzeniach została zauważona przez jednego z użytkowników Twittera. Z oficjalnego oświadczenia przedstawionego przez Jen Gentleman z Microsoftu wynika, że firma przypadkowo wydała system operacyjny dla niekwalifikujących się urządzeń, a użytkownicy, którzy podejmą próbę instalacji, mogą spodziewać się błędów.

Uniknąć problemów

Sytuacja jest o tyle problemowa, że aktualizacja jest dostępna do pobrania poprzez usługę Windows Update. Może to dać użytkownikom złudne poczucie, że Microsoft zdecydował się zdjąć z systemu minimalne ograniczenia systemowe i udostępnić go dla szerszego grona zainteresowanych. W rzeczywistości nie zapowiada się, by firma miała tego rodzaju plany, prędzej można się spodziewać ich jeszcze większego zaostrzenia.

Chociaż Windows 11 22H2 oryginalnie nie zadziała na nieobsługiwanym sprzęcie, można tę sytuację naprawić poprzez modyfikację ustawień rejestru systemu. Dla przeciętnego użytkownika może to być jednak przeszkoda nie do przeskoczenia w przypadku nieświadomego zainstalowania wersji 22H2 na nieobsługiwanym urządzeniu.

Zgodnie z informacjami, Microsoft podjął już kroki, które mają na celu zablokowanie informacji wyświetlającej się w Windows Update, na temat możliwości aktualizacji systemu na niekwalifikujących się urządzeniach. Zanim jednak uda się to naprawić, sugerowane jest unikanie aktualizacji Windowsa, szczególnie jeśli nie mamy pewności, że nasz komputer będzie w stanie go obsłużyć.

Karolina Kowasz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)