Windows 11 22H2 ma kolejny problem - tym razem z grami

Windows 11 22H2 ma kolejny problem - tym razem z grami

Windows Update w Windows 11
Windows Update w Windows 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
15.11.2022 16:23

W Windowsie 11 22H2 rozpoznano nową usterkę, tym razem związaną z grami. Jak się okazuje, po instalacji aktualizacji niektórzy użytkownicy mogą zauważyć przycinanie się niektórych produkcji. To efekt nieuzasadnionego włączania trybu debugowania, który z założenia nie jest przeznaczony dla użytkowników.

Windows 11 22H2 nie ma łatwego początku na rynku. W systemie wykryto kolejną wadę, która zmusiła Microsoft do wstrzymania aktualizacji w niektórych komputerach. Jak podaje MSPowerUser powołując się na oficjalną dokumentację, problem przycinania się może dotyczyć nie tylko niektórych gier, ale także aplikacji.

Microsoft podaje, że użytkownicy Windowsa 11, którzy zdążyli już zaktualizować komputery do wersji 22H2 i doświadczają problemu przycinania się gier, mogą próbować go rozwiązać poprzez ich aktualizację. Pozostałym odradza się ręczne wymuszanie aktualizacji systemu do wersji 22H2 zarówno przez Windows Update, jak i Media Creation Tool. Automatyczna aktualizacja została natomiast wstrzymana do czasu rozwiązania problemu.

Windows 11 22H2 sam w sobie nie jest szczególnie ciekawą aktualizacją dla użytkowników. Istotne są jednak wydane chwilę później aktualizacje Moments, w ramach których do systemu trafiło już kilka przydatnych nowości - wśród nich obsługa kart w Eksploratorze plików, co na swój sposób było testowane od lat, wcześniej jako zestawy aplikacji pod nazwą Sets.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (43)