Passware Kit 10.1 łamie TrueCrypta i BitLockera

Passware Kit 10.1 łamie TrueCrypta i BitLockera

Redakcja
29.07.2010 16:53, aktualizacja: 11.08.2010 19:28

Chyba każdy miał kiedyś problem z zabezpieczonym archiwum RAR, bądź dokumentem, do którego pilnie potrzebował uzyskać dostęp. W takich sytuacjach pozostaje albo załamać ręce, albo... skorzystać z aplikacji odszyfrowującej dane. Passware Kit w wersji 10.1 jest w stanie wykonywać nawet ponad 2500 operacji na sekundę, a swoją nieprzeciętną wydajność zawdzięcza wykorzystaniu mocy obliczeniowej GPU.

Oprogramowanie Passware Inc, firmy specjalizującej się w odzyskiwaniu zaszyfrowanych danych, pozwala nie tylko rozgryźć hasła, którymi zabezpieczono dokumenty, ale także odczytać zawartość dysków zaszyfrowanych TrueCryptem oraz BitLockerem. Trudno się dziwić, że rozwiązania Passware są najpopularniejszymi wśród tych używanych przez ograny ścigania. Passware Kit 10.1 robi użytek z każdego rdzenia procesora i każdej karty graficznej w komputerze, na jakim został uruchomiony. Ponadto potrafi wykorzystywać akcelerator TACC, co zwiększa jego prędkość działania nawet 25-krotnie.

Program dostępny jest w pięciu wersjach. Najbardziej podstawowa umożliwia jedynie odzyskiwanie haseł do popularnych programów i formatów dokumentów (MS Word, Excel itp.) i kosztuje 49 dolarów, podczas gdy najdroższa jest prawdziwym kombajnem, który oferuje tak zaawansowane funkcje jak łamanie TrueCrypta czy BitLockera. Dobrze, że jego cena - 795 dolarów - leży poza zasięgiem statystycznego użytkownika. Inaczej nikt nie mógłby się czuć bezpieczny.

Wersję demonstracyjną Passware Kit Enterprise 10.1 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Narzędzia - Odzyskiwanie haseł. Posiada ona oczywiście sporo ograniczeń - odszyfrowuje hasła nie dłuższe niż trzy znaki, nie pokazuje pełnych kluczy szyfrujących BitLockera, natomiast woluminy TrueCrypt nie mogą być większe niż 64 megabajty. Ze strony producenta można też pobrać wersje demonstracyjne pozostałych, uboższych, ale za to tańszych edycji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (72)