Prototypowy Account Manager dla Firefoksa już dostępny

Prototypowy Account Manager dla Firefoksa już dostępny

Wojciech Cybulski
12.03.2010 14:23

Mozilla poinformowała na łamach swojego bloga, że eksperymentalny projekt zarządzania tożsamościami w Firefoksie wszedł w fazę alpha i użytkownicy mogą już wypróbować Account Manager w praktyce.

Projekt, który prawdopodobnie zostanie w przyszłości zintegrowany z Firefoksem ma umożliwiać łatwe i kompleksowe zarządzanie tożsamościami, co pozwoli na automatyczne logowanie do wielu serwisów internetowych. Account Manager składa się z dwóch elementów - specyfikacji opisującej mechanizm logowania, wylogowywania, tworzenia tożsamości itp. oraz wtyczki dla przeglądarki Firefox, która wykorzystuje stworzoną specyfikację w praktyce i dostarcza użytkownikowi interfejs umożliwiający zarządzanie tożsamościami.

Na obecnym etapie rozwoju Account Manager wspiera jedynie kilka wybranych przez twórców witryn, w tym Google, Yahoo! Facebook, Mozilla Add-Ons, Bugzilla i Personas. Warto dodać, że Mozilla pracuje nad zaawansowanym zarządzaniem tożsamości od dłuższego czasu - początkowo projekt był częścią Weave, jednak został z niego wydzielony i jest obecnie rozwijany niezależnie. Pierwsze wzmianki o Account Manager pojawiły się pod koniec zeszłego roku.

Wtyczkę Account Manager w wersji alpha można pobrać ze strony projektu - należy jednak pamiętać, że jest to wczesna wersja rozwojowa i może działać niestabilnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)