Silverlight dla Symbiana wydany

Silverlight dla Symbiana wydany

Wojciech Cybulski
07.07.2010 00:15

Microsoft za pośrednictwem sklepu Ovi Store udostępnił użytkownikom telefonów z systemem Symbian technologię Silverlight.

Prace nad Silverlight dla Symbiana rozpoczęły się w 2008 roku, zaś w marcu 2010 roku światło dzienne ujrzała pierwsza wersja beta implementacji tej technologii. Wydany właśnie finalny Silverlight dla systemu Symbian jest w pełni zgodny z telefonami S60 piątej edycji takimi jak Nokia 5800 XpressMusic, Nokia N97 czy Nokia N97 Mini. Udostępniony port Silverlight pozwoli posiadaczom telefonów Nokii na uruchamianie aplikacji stworzonych w tej technologii bezpośrednio w mobilnych przeglądarkach zainstalowanych w systemie Symbian. Port obsługuje między innymi sprzętowe wspomaganie dekodowania wideo w formacie H.264, możliwość strumieniowego przesyłania treści i wsparcie dla platformy .NET. Ponadto deweloperzy otrzymali już komplet narzędzi pozwalających na tworzenie aplikacji Silverlight dostosowanych do współpracy z urządzeniami Nokii. Jak wynika z informacji umieszczonych na blogu projektu, z udostępnionego portu będzie mogło skorzystać 20 mln użytkowników telefonów Nokii z całego świata.

Silverlight dla Symbiana można pobrać bezpośrednio z Ovi Store. Więcej informacji o samym porcie można uzyskać na stronie domowej projektu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)