Sony SmartWatch otwarty na modyfikacje

Sony SmartWatch otwarty na modyfikacje

Marcin Paterek
14.06.2013 15:45

Dostępny od ponad roku zegarek Sony SmartWatch nie zrobił zawrotnej kariery. Kiepski wyświetlacz, konieczność parowania z telefonem opartym na Androidzie, niewielki wybór dedykowanych aplikacji, brak możliwości zarządzania zegarkiem bez korzystania z dodatkowych urządzeń — wszystko to złożyło się na obraz niedopracowanego gadżetu, o którym firma i klienci najchętniej by zapomnieli. Sony postanowiło jednak wzniecić iskierkę nadziei, która może ocalić „inteligentny zegarek” od wyrzucenia na śmietnik.

Obraz

Dotychczas możliwości SmartWatch ograniczały się do uruchamiania dedykowanych aplikacji. Sony poszło jednak o krok dalej i całkowicie uwolniło firmware urządzenia, dodając do tego instrukcję podmiany oprogramowania i szczegółową specyfikację techniczną zegarka. Ponadto firma nawiązała współpracę z twórcami platformy Arduino, którzy podczas jutrzejszego spotkania SmartWatch Arduino Hackathon w Malmö mają zaprezentować nowe zastosowania gadżetu.

Modyfikowanie kodu ma oczywiście swoje wady. Największym problemem jest fakt, że jest ono równoznaczne z utratą gwarancji, przez co każda naprawa sprzętu wynikająca ze źle działającego oprogramowania będzie płatna. Istnieje też ryzyko całkowitego uszkodzenia zegarka, za które producent nie bierze odpowiedzialności. Ponadto przeprogramowane urządzenie nie będzie mogło uruchamiać kompatybilnych ze SmartWatch aplikacji z Google Play. Mimo to Sony ma nadzieję, że możliwość instalacji alternatywnego oprogramowania pozwoli tchnąć w zegarek nowe życie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)