Webinary w Polsce. W jeden dzień da się zarobić tyle, co przeciętny Polak w rok

fot. Annie Spratt/Unsplash
fot. Annie Spratt/Unsplash

03.02.2021 15:44, aktual.: 06.03.2024 21:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Świat, nawet po zażegnaniu pandemii, raczej nie wróci do stanu sprzed niej. Zdążyliśmy już zauważyć, jak bardzo technologie pomagają nam w nowej rzeczywistościi. Korzystanie z nich może być zarazem niezwykle dochodowym zajęciem, szczególnie w przypadku webinarów, czyli specjalistycznych spotkań w formie wideo, organizowanych drogą internetową, z możliwością interakcji uczestników.

Według danych polskiego ClickMeeting, dzięki tylko ich platformie webinarowej w 2020 roku w Polsce zarobiono aż 2,5 mln złotych. Co ważne, średni zarobek płatnych webinarów to prawie 1 tys. zł. Rekordowy webinar pozwolił nawet zarobić jednemu ze szczęśliwców aż 57 tys. zł. Nie jest to trend tylko w Polsce, a w całej Europie. Poniżej można zobaczyć, jak radzą sobie nasi sąsiedzi.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

44 procent organizatorów webinarów traktuje je oraz wideokonferencje jako stałe źródło dochodów - możemy wyczytać w raporcie ClickMeeting. Są one popularne zarówno w korporacjach na kilkanaście tysięcy osób, ale i wśród freelancerów.

Z takich rozwiązań korzystają przede wszystkim szkoleniowcy, trenerzy biznesu, marketingowcy, sprzedawcy i edukatorzy.

Rok 2020 był prawdziwym boomem dla tego typu wydarzeń, a patrząc wyłącznie na platformę ClickMeeting, liczba webinarów zrosła aż o 162 proc. rok do roku. W 2020 r. płatnych wydarzeń w Polsce na tej platformie odbyło się aż 4721.

Co więcej, także tzw. branża eventowa zaczęła korzystać z platform do webinarów, aby odnaleźć się w nowych realiach. Wydarzenia, które normalnie odbywałyby się np. w ramach branżowych targów musiały przenieść się do świata wirtualnego. W Polsce takich wydarzeń na ClickMeeting odbyło się w 2020 r. więcej o 787 proc., co pokazuje skalę zjawiska.

Popularnymi platformami do webinarów, poza ClickMeeting, są oczywiście narzędzia światowych gigantów - Google Meet, Zoom, Cisco WebEx i wiele innych, w tym też inny, polski produkt - GetResponse. Co je jednak różni to funkcjonalność i możliwość używania dodatkowych narzędzi - także nie ma tutaj jednego idealnego rozwiązania, które pokrywa wszystko.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (40)
Zobacz także