2008. There's Something in the Air...

2008. There's Something in the Air...

Redakcja
15.01.2008 22:59

Kompleks konferencyjny Moscone Center w San Francisco znówzdobią bannery zapowiadające największą konferencję poświęconąproduktom firmy Apple i oprogramowaniu na komputery Macintosh, MacworldConference & Expo. Na bannerach widać tekst "2008. There'sSomething in the Air..." (2008. Coś wisi powietrzu...), co wyglądajak wstęp do wydarzenia pełnego rewelacji. Impreza rozpoczęła siędziś o 9 rano czasu PST (18.00 czasu centralno-europejskiego)prezentacją prowadzoną przez Steve Jobsa. Na poprzednich konferencjach Macworld Expo prezentowane były takieprodukty Apple jak iPhone (2007) oraz komputer iMacoparty na procesorze Intel (2006). Tegoroczny keynote Jobsa znówokazał się premierą nowych nowych produktów firmy Apple. Podczastrwającego godzinę i 40 minut wykładu Jobs zaprezentował czterynowości (w kolejności pojawiania się na prezentacji):

Time Capsule- Urządzenie przeznaczone do tworzenia kopii zapasowych danychza pomocą programu Time Machine. W praktyce jest to połączeniedwóch produktów - stacji bazowej sieci WiFi AirPort Extreme oraz dysku twardego opojemności 500GB lub 1TB. Cena modelu z mniejszym dyskiem to 299dol. a z większy to 499 dol. (ceny w Polsce nie są jeszczeznane).

Nowości w oprogramowaniu dla telefonu iPhone, takie jaklokalizacja położenia telefonu na mapie, funkcja wysyłaniawiadomości SMS do wielu adresatów jednocześnie, możliwość czytaniatekstu piosenki odtwarzanego utworu, możliwość odtwarzania napisówi różnych wersji językowych filmów i inne. Jednak najważniejszą inajbardziej oczekiwaną informacją jest termin wydania SoftwareDevelopement Kit (SDK) dla iPhone. Będzie to miało miejsce na końculutego.

Nowe oprogramowanie na iPodTouch - Jako że iPod Touch i iPhone mają ten sam firmware,teraz za pomocą iPoda Touch użytkownik będzie miał możliwośćsprawdzić pocztę czy oglądać strony www za pomocą Safari i pisaćwłasne oprogramowanie za pomocą tego samego SDK. Słowem wszystko,co można robić na iPhone, poza dzwonieniem do znajomych.

Wypożyczalnia filmów w sklepie iTunes to kolejna nowość. Za cenę od 2,99 dol.do 4.99 dol. będzie można ściągnąć wybrany tytuł do swojejbiblioteki i obejrzeć na komputerze (również w HD), iPodzie czyiPhone. Klient ma 30 dni na rozpoczęcie oglądania filmu i porozpoczęciu 24 godziny na skończenie. Swoje filmy udostępnilimiędzy innymi Touchstone, Miramax, MGM, New Line, Lions Gate, Fox,WB, Disney, Paramount, Universal, Sony. Niestety sklep iTunes niedziała jeszcze w Polsce. A szkoda.

AppleTV 2- urządzenie, które do tej pory służyło do odtwarzania filmów zkomputera na zestawie kina domowego, teraz również ma możliwośćprezentowania zdjęć z galerii na koncie .Mac lub flickr.

MacBook Air, ostatnia i najbardziej oczekiwana w tym roku nowość. Jobsprzekonuje, że jest to najcieńszy laptop produkowany obecnie naświecie. Ma 13,3 calową matrycę o rozdzielczości 1280x800 pikseli zpodświetleniem opartym o LED, baterię litowo-polimerową,pełnowymiarową klawiaturę i procesor Intel Core 2 Duo 1,6 lub 1,8GHz etc. A co najważniejsze, laptop ma 0,76 cala grubości! Cenatego drobiazgu zaczyna się od 1799 dol. (nie wiadomo jeszcze jakabędzie cena w Polsce).

Zapis wideo z prezentacji będzie dostępny niebawem winternecie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)