Adobe wydaje stabilny Flash Player dla Androida

Adobe wydaje stabilny Flash Player dla Androida

17.08.2010 11:05

Firma Adobe ogłosiła, że do sklepu Android Market trafiła stabilna wersja Flash Playera 10.10. Dostępna jest dla smartfonów Nexus One.

Flash Player w Android Markecie przeznaczony jest dla telefonów z zainstalowaną wersja 2.2 systemu firmy Google. Mogą z niego skorzystać jedynie użytkownicy Nexusa One. Pozostałe smartfony mają preinstalowaną wersję beta Playera, dlatego też nie mogą dokonać aktualizacji. Flash Player 10.01 w wersji beta został zaprezentowany po raz pierwszy podczas konferencji I/O 2010 w maju tego roku. Adobe zapowiedział również, że podczas konferencji w San Francisco zaprezentuje stabilną wersję wieloplatformowego środowiska Adobe Air dla systemu Android. Spotkanie będzie miało miejsce w czwartym kwartale tego roku, dokładnej daty jednak nie zdradzono.

Adobe AIR umożliwia tworzenie aplikacji, które mogą być uruchamiane na różnych platformach. Dzięki tej technologii deweloperzy mogą wprowadzać gry i programy, z których będziemy korzystać nie tylko w telefonach komórkowych, ale także w komputerach. Wprowadzenie stabilnej wersji Flasha do Androida ma udowodnić, że mylił się szef firmy Apple, Steve Jobs. Jego zdaniem promowana przez Adobe technologia jest przestarzała, niebezpieczna i niedopasowana do urządzeń przenośnych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)