Aptana Studio 3.0 beta wydane

Aptana Studio 3.0 beta wydane

Wojciech Cybulski
13.06.2010 19:50

Ukazała się wersja beta Aptana Studio 3.0 - środowiska IDE przeznaczonego do tworzenia stron internetowych intensywnie wykorzystujących takie technologie jak AJAX czy JavaScript.

Aptana Studio 3 jest wydaniem łączącym funkcje obecne do tej pory w dwóch oddzielnych produktach - Aptana Studio do tworzenia stron internetowych z wykorzystaniem technologii HTML, CSS i JavaScript oraz RadRails do budowania aplikacji webowych działających po stronie serwera. Aptana Studio 3 zostało wyposażone w edytor kodu m.in. dla HTML, CSS, JavaScript, Ruby i ERB, funkcję content assist dla HTML, CSS i JavaScript, widok konspektu prezentujący strukturę edytowanego dokumentu oraz bardzo funkcjonalną wyszukiwarkę. W Aptana Studio 3 znajdziemy także środowisko skryptowe Ruble z obsługą edycji tekstu oraz debugger języka Ruby. Z informacji o wydaniu wynika, że część nowości zaplanowanych w finalnej wersji Studio 3 nie znalazła się w wydaniu beta. Zabrakło między innymi debugowania kodu JavaScript, funkcji content assist dla Ruby i PHP, możliwości synchronizacji stron poprzez FTP oraz wbudowanej w program dokumentacji. Funkcje te zostaną wprowadzone w kolejnych wydaniach Aptana Studio 3.0.

Aptana Studio 3.0 beta można pobrać z naszego vortalu w wersjach dla Windows, Linux i MacOS X. Należy pamiętać, że jest to wydanie testowe i może działać potencjalnie niestabilnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)