Lipcowe nominacje MVP

Lipcowe nominacje MVP

Grzegorz Niemirowski
01.07.2010 23:17, aktualizacja: 02.07.2010 16:07

W trzecim kwartale 2010 roku do grona Polaków wyróżnionych przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional dołączył Jakub Skałbania (kategoria Dynamics CRM) oraz Tobiasz Koprowski (SQL Server).

Renominację na kolejny rok otrzymali: Marek Adamczuk (SQL Server), Ziemek Borowski (Exchange Server), Jacek Doktór (System Center Configuration Manager), Paweł Pławiak (Directory Services), Paweł Potasiński (SQL Server), Karol Stilger (Setup & Deployment - Systems Administration), Marcin Szeliga (SQL Server) i Grzegorz Tworek (Enterprise Security). Renominacji nie uzyskał Wiktor Zychla (Visual C# - Architecture) oraz Kazimierz Kuta (Visual C#). Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

MVP to osoby wyróżnione przez Microsoft za aktywne dzielenie się swoją wiedzą na temat technologii tego producenta. Tytuł Most Valuable Professional przyznawany jest za aktywność na forach, grupach dyskusyjnych, konferencjach i blogach. Program jest prowadzony w Europie Środkowo-Wschodniej od ponad 6 lat. Obecnie tym tytułem nagrodzono w Polsce 28 osób, a na świecie nieco ponad trzy tysiące. Ostatnio liczba MVP utrzymuje się na stałym poziomie. Do niedawna cechowała się ona szybkim wzrostem co powodowało oskarżenia o obniżaniu się rangi programu MVP. Tytuł przyznawany jest przez wewnętrzną komisję Microsoft kandydatom wybranym z list nominacyjnych, przedstawianych przez pracowników oraz członków społeczności internetowych. Oprócz tytułu, nagrodzeni otrzymują, m.in. dostęp do kodu źródłowego systemu Windows, możliwość bezpośredniego kontaktu z programistami i osobami tworzącymi oprogramowanie Microsoft oraz możliwość publikowania własnych artykułów w bazie wiedzy Microsoft. Tytuł MVP nadawany jest na rok za osiągnięcia w roku poprzednim. Jeśli aktywność utrzymuje się, tytuł przedłużany jest na kolejny rok.

Listę polskich MVP (jeszcze nie zaktualizowaną) znaleźć można na polskiej stronie programu. Z kolei na globalnej witrynie MVP znajduje się lista wszystkich obecnie nagrodzonych osób.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)