Największa aktualizacja w Pokemon GO: zmiany w Gymach oraz raidy

Największa aktualizacja w Pokemon GO: zmiany w Gymach oraz raidy
Przemysław Chrzempka

22.06.2017 10:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Minął już prawie rok od premiery Pokemon GO, gry mobilnej, która podbiła serca trenerów Pokemon we wszystkich krajach. O grze wówczas zrobiło się głośno na całym świecie, niestety po pewnym czasie cały hype na Pokemon GO minął. Spowodowane to było wieloma czynnikami. Niantic rzadko wprowadzał aktualizacje i zawierały one mało nowego contentu (nie licząc aktualizacji związanej z drugą generacją Pokemonów). Wielu graczy po złapaniu wszystkich pokemonów, przestało grać z powodu braku nowych stworków do schwytania. Inni zakończyli swoją zabawę w trenera Pokemon, gdy nadszedł czas zimowy, będący zdecydowanie zniechęcającym do wyjścia z domu w celu złapania nowych Pokemonów. System walk w arenach (gymach) był monotonny i przepełnione były one często takimi samymi gatunkami Pokemonów (Snorlaxy, Vaporeony, Dragonite'y, Blissey itd). Na szczęście, ze względu na zbliżającą się rocznicę gry, Niantic wprowadza zmiany, które mogą kompletnie zrewolucjonizować Pokemon GO i na nowo obudzić w trenerach chęć do walki. Twórcy postanowili całkowicie zmienić system Gymów w grze oraz wprowadzić rajdy, które mają zachęcić graczy do wspólnej gry ze znajomymi.

Obraz

Gymy (sale treningowe) to miejsca przejmowane przez graczy w celu dominacji nad okolicą i zdobycia Pokecoinów, za które kupić można specjalne przedmioty w sklepie z przedmiotami. W Gymach możemy umieszczać swoje własne Pokemony broniące je przed przejęciem przez trenera należącego do innej drużyny. Dotychczas Gymy mogły zawierać maksymalnie 10 pokemonów, z czego jeden gracz mógł umieścić tylko jednego pokemona w konkretnym Gymie. W celu zwiększenia limitu Pokemonów w Gymie przejętego przez drużynę, do której należymy, gracz musiał podnieść poziom Prestiżu w sali poprzez trening. Gdy zwiększyliśmy poziom Prestiżu mogliśmy umieścić własnego Pokemona w Gymie.

W najnowszej aktualizacji, system ten diametralnie się odmienia. Lista wprowadzonych zmian jest naprawdę długa:Gym maksymalnie będzie mógł pomieścić 6 Pokemonów. Ze względu na zmniejszenie liczby dostępnych miejsc, do gry zostały dodane nowe Areny.Po podbiciu Gyma, dostępnych jest od razu 6 miejsc dla Pokemonów, co oznacza usunięcie z rozgrywki treningu, który miał na celu zwiększenie ilości dostępnych gniazd dla Pokemonów (koniec z systemem Prestiżu w arenach) W Gymie można umieścić maksymalnie jednego Pokemona danego gatunku (to już koniec Gymów wypełnionych po brzegi samymi Blissey i Snorlaxami) Wszystkie broniące Pokemony zobaczymy na jednym ekranie, pozbywając się tym samym starego interfejsu. Gracz walczyć będzie z Pokemonami w takiej kolejności, w jakiej zostały dodane one do Gymu (np. jeśli jako pierwszy w Gymie został umieszczony Charizard, to z nim w pierwszej kolejności przyjdzie nam walczyć). Wcześniej o kolejności Pokemonów decydowała ilość CP (Combat Power). Pokemony były ustawione w szyku od najsłabszych do najsilniejszych. System motywacji zamiast Prestiżu. Po umieszczeniu Pokemona w Gymie będzie on tracił motywację, a gdy motywacja spadnie do 0, wraca on do właściciela. Im niższa motywacja Pokemona, tym wartość jego CP tymczasowo maleje. Do podwyższenia poziomu motywacji posłużą nam rożne rodzaje Berry (Razz, Pinap oraz Nanab - w końcu do czegoś będą przydatne), którymi karmimy Pokemony w Gymie. Każdy gracz drużyny będący obecnie w posiadaniu sali, może karmić Pokemony, aby przywrócić im motywację. Za karmienie malinkami dostaniemy punkty doświadczenia i Stardust. Najsilniejsze Pokemony (np. Dragonite, Snorlax, Blissey) będą tracić więcej motywacji, dzięki czemu w Gymach zobaczymy w końcu różne rodzaje gatunków Pokemonów, również te uznawane przez graczy za bezużyteczne. Monety za przejęcie Gyma będą przyznawane, gdy Pokemon zostanie usunięty z areny. Liczba zdobytych Poke Coins będzie uzależniona od tego, jak długo nasz Pokemon jej bronił. (maksymalny limit dzienny nie został zmieniony i wynosi 100 coinów) Od teraz Gymy będą działały podobnie jak Poke Stop'y, będziemy mogli je przekręcać w celu zdobycia przedmiotów. Na Arenie nie będzie można użyć Lure Module. Każdy Gym będzie posiadał odznakę. Toczenie walk i karmienie Pokemonów pozwoli zdobyć kolejne poziomy odznak (Basic, Bronze, Silver, Gold). Za medale i przejęcie Gymu przez sojuszniczą drużynę gracz będzie nagradzany lepszymi nagrodami podczas wizyty w Gymie. Medale można traktować jako pamiątki z przejętych Gymów, możemy także sprawdzić która Arena została przejęta przez wrogą drużynę.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dodatkowo w letniej aktualizacji rozgrywka zostanie urozmaicona o raidy, znane doskonale z wielu gier MMORPG. Raid w Pokemon GO zacznie się od jajka, które pojawi się na szczycie wybranego Gymu. Nad jajkiem wyświetlony będzie czas, który zajmie mu wyklucie się. Gdy licznik dojdzie do 0, w miejscu jajka pojawi się rzadki Pokemon z ogromną wartością CP (Combat Power) przekraczającą nawet 20 tysięcy CP. Aby mieć możliwość uczestniczenia w Rajdzie, wymagane od nas będzie posiadanie Raid Pass, który możemy zdobyć przekręcając Gyma. Maksymalna liczba Raid Pass jaką możemy posiadać to 1. Jedynym sposobem na zwiększenie posiadanej liczby Raid Pass to kupienie w sklepie Premium Raid Pass za Pokecoiny. W celu pokonania tak silnego Pokemona, gracze mogą połączyć się w maksymalnie 20-osobowe drużyny. W rajdach mogą uczestniczyć członkowie każdej frakcji (Mystic, Valor, Instinct), czyli przykładowo osoby należące do Valor, mogą razem z członkami Mystic i Instinct zmierzyć się z bossem Rajdu. Za udział w Raidzie i zwycięstwo nad bossem dostaniemy specjalne nagrody oraz zyskamy możliwość złapania Pokemona, którego pokonaliśmy. Prawdopodobnie właśnie w taki sposób odbywać się będzie łapanie legendarnych Pokemonów.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Lista dostępnych nagród otrzymywanych za raidy:Rare Candy – po użyciu go na konkretnym Pokemonie, dostaniemy sporą liczbę cukierków dla wybranego gatunku Pokemona.Golden Razz Berry – specjalny rodzaj malinki, która drastycznie zwiększa szansę na złapanie Pokemona (lepsza wersja Razz Berry), a także podnosi do maksimum poziom motywacji Pokemona, jeśli użyjemy jej na Pokemonie znajdującym się w Gymie.TM (Technical Machine) – dzięki TM możemy nauczyć naszego Pokemona nowego ataku dotyczy to zarówno Fast Attack, jak i Charged Attack. Szczególnie przydatne do zmiany movesetu Pokemona, który posiada niesatysfakcjonujące dla nas ataki.Premier Ball – dzięki niemu możemy złapać Raidowego Bossa. Po złapaniu bossa raidu jego wartość CP będzie zmniejszona.

Liczba nagród jaką otrzyma gracz, będzie zależeć od jego udziału w walce. Osoba, która zadała największe obrażenia podczas Raidu otrzyma większą pulę nagród niż trener, który zadał najmniejsze obrażenia. Aktywne raidy można obserwować poprzez zakładkę raid dostępną w panelu Nearby.

Póki co, wszystkie Gymy w grze są jeszcze nieaktywne, Niantic planuje włączyć je podczas najbliższych dni. Na raidy natomiast będziemy musieli zaczekać chwilę dłużej, trafią one w pierwszej kolejności do USA, a dopiero po przejściu pozytywnie testów trafią do reszty świata. Najnowszą wersję Pokemon Go znajdziecie w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (30)