Nokia redukuje zatrudnienie, przenosi produkcję do Azji

Nokia redukuje zatrudnienie, przenosi produkcję do Azji

Wojciech Cybulski
09.02.2012 09:47

Nokia ogłosiła, że planuje zmniejszyć zatrudnienie w swoich trzech fabrykach i przenieść produkcję telefonów do Azji, gdzie zlokalizowana jest większość dostawców części.

Nokia zamierza iść w ślady swoich konkurentów, którzy już dawno postawili na produkcję telefonów w Azji. Powody takiej decyzji są dość oczywiste - zmniejszenie kosztów produkcji i bliskość firm dostarczających podzespoły ma bezpośrednie przełożenie na cenę końcowego produktu, od której zależy rynkowy sukces Nokii. Fiński gigant zamierza nawiązać ścisłą współpracę z dostawcami części wykorzystywanych przy produkcji telefonów takich jak anteny, układy WiFi, kamery czy procesory. Być może skutkiem tych działań będzie obniżenie cen poszczególnych komponentów. Przeniesienie produkcji do Azji pociągnie za sobą redukcję zatrudnienia w trzech fabrykach zlokalizowanych w Meksyku, Finlandii i na Węgrzech. Łącznie z wymienionych zakładów będzie musiało odejść 4 tysiące osób. Zgodnie z nową strategią wszystkie trzy zakłady będą się teraz zajmowały wyłącznie dostosowywaniem gotowych urządzeń na poszczególne rynki i obsługą klientów w Europie i obu Amerykach.

Przeniesienie produkcji do Azji to jeden z wielu elementów restrukturyzacji mającej poprawić konkurencyjność produktów oferowanych przez Nokię.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)