Test bezpłatnych programów antywirusowych 2011

Test bezpłatnych programów antywirusowych 2011

Redakcja
19.11.2010 16:54, aktualizacja: 19.11.2010 19:37

Bezpłatny program antywirusowy - na jaki się zdecydować? Wprawdzie liczących się na rynku produktów jest zaledwie garstka wybór mimo to jest niezwykle trudny. Opinie w sieci zwykle są mocno zróżnicowane i nacechowane emocjonalnie, nie pomagają również testy publikowane przez poważne czasopisma oraz światowe certyfikaty - zwykle wskazują one na niemal doskonałą lub wręcz doskonałą skuteczność testowanych programów (99,9% - 100%). Czy rzeczywiście liczy się tylko posiadanie antywirusa, a nie wybór odpowiedniego? Czy rzeczywiście powinniśmy kierować się jedynie atrakcyjnością menu?

Postanowiliśmy sprawdzić czy najpopularniejsze bezpłatne programy antywirusowe rzeczywiście różni tylko szata, czy może jednak nie szata zdobi antywirusa. Do wnikliwego zbadania programów antywirusowych posłużyliśmy się bogatym zbiorem (przeszło 20 tysięcy) świeżutkich próbek wirusów i innych złośliwych kodów. Sprawdzimy jak testowane programy poradzą sobie napastnikami, jak szybko to zrobią i jak bardzo nasze komputery to odczują ;) Dowiemy się czy programy różnią się w istotnym stopniu oraz jaki poziom bezpieczeństwa oferują.

Pośród testowanych przez nas rozwiązań znalazły się zarówno tradycyjne programy antywirusowe jak i te funkcjonujące w oparciu o tak zwany model chmury. Wszystkich zainteresowanych wynikami naszego testu odsyłamy do artykułu Test bezpłatnych programów antywirusowych 2011.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)