BlackBerry OS 6.0 będzie bardziej dotykowy

Wojciech Cybulski

20.04.2010 18:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Serwis Boy Genius Report opublikował informacje i zrzuty ekranu prezentujące możliwości kolejnej wersji systemu operacyjnego przeznaczonego dla telefonów BlackBerry.

Szósta odsłona BlackBerry OS będzie posiadać przeglądarkę internetową bazującą na silniku WebKit, wyposażoną w karty i nowe funkcje oraz oferującą wsparcie dla technologii multitouch. Pojawi się także nowy, obsługiwany dotykiem odtwarzacz multimediów. Również nawigacja po systemie będzie bazować na dotykowym przewijaniu i powiększaniu przy użyciu gestów. W skrzynce odbiorczej pojawi się czytnik RSS oraz miniatury prezentujące źródła wiadomości pochodzących z Facebooka czy Twittera.

Co więcej, menu wraz ze wszystkimi stronami podrzędnymi będzie w pełni konfigurowalne. Przytrzymanie jakiegoś elementu ma - podobnie jak w Androidzie - wyświetlać menu kontekstowe z paletą dodatkowych opcji. Pojawią się także aplikacje fotograficzne, uniwersalna wyszukiwarka oraz kilka innych, nieopisanych jeszcze nowości. Ogólnie nowy system jest estetyczny, nowoczesny i nastawiony na korzystanie z zasobów Sieci.

BlackBerry OS 6.0 trafi do telefonów tej marki w czerwcu lub lipcu tego roku.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)