Ciekawy wspornik GPU z Japonii. Wykorzystuje wentylator 120 mm

Ciekawy wspornik GPU z Japonii. Wykorzystuje wentylator 120 mm

Interesujący wspornik karty graficznej z Japonii.
Interesujący wspornik karty graficznej z Japonii.
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Nagao Industry
Przemysław Juraszek
18.05.2022 14:11, aktualizacja: 19.05.2022 07:49

Wiadomo, że niektóre niereferencyjne modele kart graficznych charakteryzują się zazwyczaj bardziej rozbudowanych układem chłodzenia, który swoje waży. Z tego względu niektórzy producenci dodają do sprzedawanych kart dedykowane stojaki podpierające.

Użytkownik Twittera momomo_us znany z przecieków dotyczących kart graficznych tym razem znalazł bardzo ciekawy design podpórki dla GPU od japońskiej firmy Nagao Industry. Jest mocowany do tylnego wentylatora obudowy dokładnie za pomocą śrubek pasujących do otworów w obudowie wentylatora.

Wspornik umożliwia regulację zarówno w pionie (122 mm) jak i w poziomie (100 mm) więc da się go dostosować do każdej karty graficznej wliczając to takie monstra jak niektóre karty GeForce RTX 3090 Ti zajmujące aż cztery sloty.

Wspornik jest kompatybilny z obudowami w standardzie ATX, micro-ATX i mini-ITX, ale warto też zaznaczyć, że popiera on karty graficzne tylko od przodu, gdzie te zazwyczaj mają słabą plastikową obudowę. Lepszym rozwiązaniem byłoby podtrzymywanie karty za zacznie wytrzymalszy backplate, ale ten też nie zawsze jest metalowy.

  • Japoński wspornik dla karty graficznej.
  • Japoński wspornik dla karty graficznej.
  • Japoński wspornik dla karty graficznej.
[1/3] Japoński wspornik dla karty graficznej. Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Nagao Industry

Jest to naszym zdaniem elegantsze rozwiązanie niż dotychczas spotykane, a tylny wentylator 120 mm raczej znajdzie się w każdym komputerze użytkownika, do którego ten produkt jest adresowany. Niestety firma jeszcze nie dodała produktu do sprzedaży oraz nie wiadomo, czy wspornik będzie dostępny do sprzedaży poza Japonią.

Przemysław Juraszek, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)