Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów

Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
21.12.2014 18:30
Czytelnicy blogują - tygodniowy przegląd bloga dobrychprogramów
Wojciech Cybulski
Wojciech Cybulski
350129361120290753

Witajcie w ostatnim przedświątecznym podsumowaniu blogów. Zapewne wszyscy z Was mają już kupione prezenty bożonarodzeniowe, pozostaje więc tylko uzbroić się w cierpliwość i wytrzymać te trzy dni w pracy.

W oczekiwaniu na Wigilię na pewno pomoże lektura blogów dobrychprogramów - na początek przyjrzyjmy się wpisom poświęconym systemowi Linux i wszystkiemu, co z nim związane. Czy warto przekonywać ludzi do Linuksa - zastanawia się w swoim felietonie Szeryfuniu - można im wgrać jedno z nowych wydań, takich jak Fedora 21. System ten, wraz z środowiskiem LXDE powinien się sprawdzić także na starszym sprzęcie. Możecie też przeczytać o amatorskim starciu z Lubuntu i serwerem TeamSpeak 3 i Androidzie x86, który można wgrać na sporej części starszych laptopów. A skoro przy Androidzie jesteśmy, warto poczytać o ciekawych grach dla tego systemu, zbędnych aplikacjach, które producenci smartfonów dodają do swoich urządzeń i zapoznać się z recenzją World Of Tanks w wersji dla mobilnego systemu Google. A co zrobić, gdy nasz smartphone z Androidem działa ociężale? Rozwiązaniem może być sięgnięcie po specjalne, dedykowane optymalizacje, takie jak PurePerformances X, które zostało opisane w dwuczęściowym poradniku (część 1, część 2).

World Of Tanks w wersji dla systemu Android
World Of Tanks w wersji dla systemu Android

Był Linux, czas na Windows - z powodów problemów z aktualizacjami system ten miał ostatnio złą prasę. Jednak nie popadajmy w panikę - wyłączanie automatycznych aktualizacji jest naprawdę złym pomysłem. A co z pozostałymi tematami? Polecamy Waszej uwadze test czytnika z e-papierem PocketBook 515 Mini i relację z naprawy innego czytnika - Kobo. Warto przeczytać także recenzję smartfona Nokia Lumia 830, breloka Nokia Treasure Tagg i głośników z wbudowaną kartą dźwiękową Creative Sound Blaster AXX SBX 8. Majsterkowicze mogą przyjrzeć się zaś platformie Intel Edison i przemyśleniom na temat nauki programowania i zgłaszania błędów w oprogramowaniu. Na blogach mieliśmy także dwie ciekawe dyskusje na temat rozwiązania kwestii wyborów zapoczątkowane przez Remix i januszek. Na koniec mamy dla Was garść przemyśleń o systemie Mac OS X, recenzję Internetu LTE w T-Mobile, wideo-podsumowanie blogów i wstęp do historii firmy Atari. Przypominamy ponadto, że pisanie na naszych blogach to doskonała szansa na zdobycie atrakcyjnych nagród. Zapraszamy do lektury!

Nokia Treasure Tag - sprytny brylczek
Nokia Treasure Tag - sprytny brylczek

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)