Duolingo znalazło sposób na zarabianie – zapłacisz za naukę języków?

Duolingo znalazło sposób na zarabianie – zapłacisz za naukę języków?

Duolingo znalazło sposób na zarabianie – zapłacisz za naukę języków?
22.04.2017 13:32, aktualizacja: 23.04.2017 11:08

Duolingo osiągnęło ogromny sukces rynkowy, z jego aplikacji donauki języków korzysta dziś ponad 100 milionów osób. Nieprzełożyło się to jednak na jakieś wielkie zyski. Producentwciąż działa dzięki pieniądzom inwestorów (m.in. Google), alewiadomo, że nie może to trwać wiecznie, w końcu trzeba będziezacząć płacić rachunki. W zeszłym roku zobaczyliśmy więc waplikacji pierwsze reklamy, potem pojawiły się różne płatnedodatki i usługi, a teraz przyszedł czas na płatną wersjęaplikacji.

Bez obaw, wciąż będziemy mogli się uczyć języków za darmo.Duolingo Plus, jak nazwano tę opcję dla androidowej aplikacji, tomiesięczny abonament, to jednak jedno ze „wzmocnień” możliwychdo nabycia. Za 49,99 zł można przez miesiąc wyłączyć reklamy,oraz jak podkreśla producent, wspomóc darmową naukę milionówosób na całym świecie. Nic więcej – szef Duolingo Luis von Ahnosobiście gwarantuje, że rdzenne funkcjonalności edukacyjneaplikacji pozostaną darmowe na zawsze.

Duolingo Intro

To chyba jedna z najbardziej przemyślanych strategii monetyzacjiaplikacji mobilnej, jaką do tej pory widzieliśmy. Żądaniepłatności z góry automatycznie ogranicza zakres odbiorców,płatnych narzędzi do nauki języków w sklepie Play jest mnóstwo,jednak ich popularność jest niewielka, a i jakość wcale nieprzewyższa Duolingo. Wprowadzenie reklam do aplikacji edukacyjnejjest kłopotliwe, ponieważ z samej swojej natury reklamy mają zazadanie przyciągnąć uwagę użytkownika – a więc odciągnąćją od nauki.

Obraz

Opcja, w której możemy jednak zapłacić za brak reklam, jeślinas na to stać, i poczuć się miło, że pomagamy w ten sposóbbiedniejszym ludziom w nauce, jest znakomitym trikiem. Wydaje się,że przyniesie rezultaty szybciej, niż oryginalny plan monetyzacjivon Ahna, który chciał, by wykorzystać użytkowników Duolingojako mechanicznych Turków, do napędzania usługitranslacyjnej. Biorąc pod uwagę jednak rosnące możliwościGoogle Translatora, nie wydaje się, by bazująca naniewykwalifikowanych tłumaczach usługa miała jakieś szanse.

Duolingo na Androida z domyślnym kursem angielskiego znajdzieciew naszej bazieoprogramowania. Dostępna jest też wersja na iOS-aoraz Windows.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)