HTC Tiara — średniak z Windows Phone 8 GDR2

HTC Tiara — średniak z Windows Phone 8 GDR2

Marcin Wilk
11.06.2013 12:38, aktualizacja: 12.06.2013 08:58

HTC w najbliższym czasie wprowadzi do oferty nowy model Tiara z systemem Windows Phone 8. Najprawdopodobniej premiera pokryje się z wydaniem aktualizacji GDR2 systemu, w której najważniejsze wydaje się być zapewnienie przez Microsoft obsługi radia FM. Niby drobnostka, a do tej pory, mimo odpowiednich układów montowanych w urządzeniach, problem leżał w sferze programowej. Oprócz radia Microsoft usprawni klienta Xbox Music oraz synchronizację CalDav i CardDav.

Obraz

Nowy model HTC, według nieoficjalnych informacji, to typowy średniak wyposażony w ekran o przekątnej 4,3 cala WVGA Super LCD2, oraz dwurdzeniowy procesor Snapdragon taktowany częstotliwością 1,2 GHz, wspierany w obliczeniach przez 1 GB pamięci operacyjnej. Nie wiadomo, ile pamięci użytkownik otrzyma na dane — źródła mówią o 4 lub 8 GB. Oprócz tego ma się pojawić 8-megapikselowy aparat, przednia kamerka, obsługa komunikacji zbliżeniowej NFC oraz wsparcie dla łączności LTE.

HTC Tiara zadebiutuje w Stanach w sieci Sprint. Jego specyfikacja nie wyklucza obecności na rynku europejskim i prawdopodobnie, chociażby z uwagi na małą liczbę urządzeń z Windows Phone w ogóle, będzie dostępny na Starym Kontynencie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)