Interaktywne atrakcje w górach. Gdzie się wybrać?

Interaktywne atrakcje w górach. Gdzie się wybrać?

Szyszka
Szyszka
Źródło zdjęć: © nocowanie.pl | Szyszka
15.12.2022 10:51

Każdy wyjazd w góry gwarantuje wspaniałe przeżycia. Są one związane ze zdobywaniem górskich szczytów, wędrówką po malowniczych trasach, a także z korzystaniem z licznych atrakcji, które swoją różnorodnością zachęcają coraz liczne rzesze turystów z różnych stron Polski, a zdarza się że i z Europy. Rozwój technologii spowodował, że wiele miejscowości górskich oferuje wspaniałe interaktywne muzea i atrakcje, które zachwycają turystów. Co oferują i gdzie ich szukać?

Decydując się na wyjazd w góry, turyści starają się zobaczyć możliwie jak najwięcej. Obowiązkowym punktem na pewno są popularne szczyty, ale również liczne atrakcje, które swoim bogactwem i tym, co chcą zaprezentować, przyciągają zarówno małych, jak i dużych. W tym wszystkim niezwykle ciekawa jest sama forma, w jakiej się to odbywa. Ciekawe muzea, które można znaleźć w górach idą z duchem czasu i wystawę prezentują nie tylko w ciekawy, ale również i w nowoczesny sposób.

Liczy się przede wszystkim to, by prostymi i ciekawymi środkami zaciekawić turystów, by wycieczka do muzeum nie kojarzyła się z kolejną nudną wystawą. Dlatego też, coraz częściej praktykowanym rozwiązaniem są interaktywne możliwości, które można spotkać w wielu ciekawych muzeach, podczas wypoczynku w górach. Ich przekaz nawiązuje do historii, do wybitnych osób, czy do regionu, w którym się wypoczywa. Gdzie szukać takich miejsc i co one są w stanie zaoferować turystom?

Wizyta w muzeum wcale nie musi być nudna - czyli co warto zobaczyć?

Atrakcyjność polskich gór jest oczywista - można tu znaleźć tak naprawdę wszystko. Okazuje się jednak, że miejscowości prześcigają się w tym, by przyciągnąć możliwie największą liczbę turystów. Służą ku temu interaktywne rozwiązania, które można znaleźć w wielu ciekawych miejscach, Które z nich, w związku z tym, warto odwiedzić?

  • Muzeum Browaru Żywiec - historia najpopularniejszego polskiego trunku

Jest taki napój, który Polacy w szczególności lubią spożywać w sezonie letnim. Dobrze schłodzone piwo gasi pragnienie, a jego smak jest ceniony przez wielu smakoszy z Polski i ze świata. A skoro mowa o Żywcu, to ten lokalny browar jest bardzo dobrze znany na całym świecie.

Aby nieco lepiej poznać historię tego browaru, od 2006 roku turyści, którzy wybrali noclegi w Żywcu, mają możliwość zwiedzać interaktywne Muzeum Browaru Żywiec, znajdujące się w dawnych piwnicach leżakowych browaru. Goście, którzy przekroczą próg muzeum, wchodzą w świat naznaczony ponad 160-letnią historią browaru oraz produkowanego w nim piwa. A wszystko to zaprezentowane w niezwykle ciekawy sposób - są filmy, pokazy, a nawet interaktywna kapsuła czasu, która pozwala przenieść się w czasie.

  • Kamiland - miejsce poświęcone wybitnemu polskiemu skoczkowi narciarskiemu

Była Małyszomania, obecnie jest Stochmania i wszystko na to wskazuje, że w niedalekiej przyszłości, Polska doczeka się kolejnego wybitnego skoczka narciarskiego. Każdy kibic tego sportu, może podziwiać wszystko, co związane z Kamilem Stochem - naszym wybitnym Mistrzem w skokach narciarskich.

Od niedawna, interaktywna wystawa poświęcona jego osobie, znajduje się w Zakopanem na Krupówkach. "Kamiland. Historia Kamila Stocha", bo tak brzmi pełna nazwa muzeum to galeria trofeów tego sportowca. Znajduje się tu aż siedem sal tematycznych, zawierających pół tysiąca eksponatów, a wśród nich medale olimpijskie, Kryształowe Kule oraz Złote Orły. Kolekcja została uporządkowana chronologicznie, by w ten sposób zobrazować drogę mistrza na szczyt. Jej dopełnieniem są wyjątkowe zdjęcia ze skoczni narciarskich z całego świata oraz najciekawsze artykuły.

Przewodnikiem po wystawie jest sam Kamil Stoch - pojawia się w materiałach audiowizualnych, opowiadając o najciekawszych momentach swojej sportowej kariery. To atrakcja, którą powinien zobaczyć każdy kibic skoków narciarskich i nie tylko.

  • Karkonoskie tajemnice w jednym wyjątkowym miejscu

Będąc w Karkonoszach, chcąc poznać ich tajemnice, warto wybrać się do multimedialnego muzeum, które znajduje się w Karpaczu. To coś więcej niż zwykła karkonoska atrakcja.

Twórcom tego miejsca, zależało przede wszystkim na tym, aby wiedza była z jednej strony łatwa w odbiorze, a z drugiej stanowiła niezwykłą przygodę. To pewnego rodzaju "wehikuł czasu", który zabierze turystów w fantastyczną wyprawę przez miliony lat dziejów Karkonoszy.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)