Kolejne aresztowania Anonimowych - tym razem w Turcji

Kolejne aresztowania Anonimowych - tym razem w Turcji

13.06.2011 17:56, aktualizacja: 14.06.2011 09:45

Po zeszłotygodniowych protestach haktywistów z grupy Anonymous, przyszła pora na odpowiedź władz. Turecka policja aresztowała w sumie 32 osoby.

Anonimowi protestują przeciwko cenzurze Internetu w Turcji. Na skutek ich działań zablokowano między innymi stronę urzędu TIB zajmującego się regulacją dostępu do Sieci. Jeszcze tego samego dnia hiszpańska policja aresztowała 3 hakerów, którzy mogli być związani z grupą Anonymous. Dzisiaj natomiast podobną akcję przeprowadziły tureckie władze. Do aresztu trafiło 32 haktywistów z około 12 miast. Są oni najprawdopodobniej przesłuchiwani w związku z atakami na TIB.

W odwecie za aresztowania Anonimowi zaatakowali w nocy z soboty na niedzielę stronę internetową hiszpańskiej policji. Możliwe, że podobne akcje zostaną teraz podjęte w stosunku do tureckich władz. W międzyczasie Anonimowi ogłosili na swoim blogu, że ich grupy nie uda się łatwo złamać - nie ma ona bowiem liderów, ani zhierarchizowanej struktury, którą można by próbować rozbić. Zaprotestowano też przeciwko uznawaniu ataków typu DDoS jako niebezpieczne. Jak napisali na swoim blogu Anonimowi, jest to akt pokojowego protestu w Internecie. Czynność ta nie różni się niczym od pokojowego siedzenia przed wejściem do sklepu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)