LastPass odpiera zarzuty użytkowników: "hasła są bezpieczne"

LastPass odpiera zarzuty użytkowników: "hasła są bezpieczne"

Klawiatura
Klawiatura
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek
30.12.2021 15:48

LastPass reaguje na falę krytyki użytkowników, którzy zwracają uwagę na rzekomo udane próby logowania do ich kont, przez co obce osoby uzyskują dostęp do zapisanych haseł. Twórcy deklarują, że nie odnotowali żadnych ataków i z ich perspektywy hasła są bezpieczne.

LastPass jest w ostatnich dniach krytykowany przez użytkowników, którzy dostają powiadomienia o rzekomo udanym logowaniu na ich konto z innych lokalizacji - opisuje AppleInsider. Z perspektywy użytkowników wszystko wskazuje więc na to, że ktoś jest w posiadaniu właściwych haseł głównych do programu, przez co potrafi dostać się do kont osób trzecich.

Użytkownicy stawiają na atak hakerski na bazę LastPass, ale twórcy menedżera haseł mówią jasno: żadnego ataku nie odnotowano, ponadto LastPass nie przechowuje i nie zna haseł, które wprowadzają użytkownicy. Jak udało się ustalić w czasie śledztwa w sprawie, do kont najprawdopodobniej nikt się nie dostał, a problemem był system zabezpieczeń LastPassa, który niesłusznie wysłał do użytkowników e-maile informujące o "podejrzanym" logowaniu. Twórcy deklarują, że wyjaśnili już tę sprawę.

Użytkownicy LastPassa nie powinni się więc obawiać o swoje hasła, choć jak zawsze warto pamiętać o regularnym zmienianiu kombinacji znaków. W idealnej sytuacji do każdej usługi powinno być stosowane inne hasło, bez zauważalnego wzorca. Wówczas, nawet jeśli jeden z serwisów padnie ofiarą ataku i hasło trafi do internetu, nie pozwoli to atakującym dostać się do więcej niż jednego konta ofiary.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)