Microsoft zainwestował miliardy w chmurę

Microsoft zainwestował miliardy w chmurę

30.07.2010 13:17

Steve Ballmer podczas konferencji Black Hat USA 2010 w Las Vegas stwierdził, że jego firma zainwestowała ponad 9,5 mld dolarów w badania i rozwój chmury obliczeniowej.

Szef Microsoftu opowiadał podczas konferencji o planach firmy na przyszłość. Spółka chce coraz bardziej angażować się w rozwój chmury obliczeniowej i usług z nią związanych. Ballmer stwierdził, że jego firma pracuje nad tą technologią od przeszło 15 lat. Początkowo była to poczta Hotmail, potem serwer Exchange i kolejne rozwiązania, takie jak choćby Azure. Obecnie aż 70% inżynierów Microsoftu pracuje nad produktami związanymi z chmurą. W przyszłym roku liczba ta ma wzrosnąć do 90% - miał powiedzieć według serwisu ZDNet.com Ballmer.

Podczas konferencji Black Hat podano też ciekawe informacje na temat firm i organizacji, które korzystają z usług Microsoftu. Wśród użytkowników chmury obliczeniowej jest między innymi NASA. Wykorzystuje ona Windows Azure do udostępniania swoich materiałów - głównie zdjęć - naukowcom, ale także zwykłym pasjonatom (program Mars Exploration Rover). Z Azure korzysta też RiskMetrics czy departament edukacji w stanie Kentucky. W kolejnych latach Microsoft chce coraz mocniej stawiać na usługi związane z chmurą obliczeniową.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)