Microsoftowi brakuje innowacyjności?

05.02.2010 12:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zdaniem Dicka Brassa, wieloletniego wiceprezydenta Microsoftu, firma nie potrafi już prowadzić na rynku. Microsoft jako innowator stał się pokraczny i niekonkurencyjny.

Brass opublikował na łamach "New York Timesa" krytyczny tekst na temat Microsoftu. Były wiceprezydent spółki zarzuca swoim kolegom chaotyczne działania i zagubienie się we współczesnym rynku. Wprawdzie Windows 7 stał się sukcesem Microsoftu, ale firma traci w pozostałych branżach. Internet Explorer staje się coraz mniej popularny, użytkownicy smartphone’ów wolą produkty Google’a i Apple’a, a MacBooki są obecnie najpopularniejszymi notebookami w USA w kategorii powyżej 1 tys. dolarów.

Zdaniem Brassa kolejne porażki Microsoftu mają swoje korzenie w dziwacznej filozofii firmy. Były wiceprezes nazywa go systemem udaremniania innowacji. Pomimo największych laboratoriów na świecie i świetnej kadry, Microsoft potrafi doprowadzić jedynie do frustracji swoich pracowników, pisze Brass. Zakulisowe rozgrywki między konkurującymi grupami czy szefami produkcji prowadzą do dyskredytowania osiągnięć innych i blokady obiecujących projektów.

Skutkiem tego jest fakt, że wielu pracowników opuszcza Microsoft i przechodzi do konkurencji. Niestety, zdaniem Brassa, szefowie firmy, nie potrafią podjąć odpowiednich kroków, które mogłyby poprawić atmosferę. Skupienie się na priorytetach takich jak Windows 7 czy Windows Mobile, który ma być zaprezentowany pod koniec roku, to za mało. Dopóki Microsoft nie przeprowadzi poważnych zmian w swoich szeregach, będzie nieustannie tracić kolejne gałęzie rynku, twierdzi Brass.

Dick Brass był wiceprezydentem Microsoftu w latach 1997-2004. Pełen tekst jego artykułu można przeczytać w wersji angielskiej na stronach gazety "The New York Times".

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (20)
Zobacz także