Mini-relacja z Microsoft IT Forum 2005

Mini-relacja z Microsoft IT Forum 2005

Redakcja
01.01.1999 01:01

Gorące pozdrowienia dla wszystkich czytelników z nieco chłodnejo tej porze roku Hiszpanii. Mamy okazję uczestniczyć tu w kilkuniezwykle interesujących wydarzeniach, z których chcielibyśmyprzekazać Wam na początek minirelację - jeszcze na żywo, z centrumkonferencyjnego przy Rambla Prim w Barcelonie gdzie odbywa się ITForum 2005 - największa konferencja techniczna Microsoft wEuropie.

Jeszcze przed samą konferencją IT Forum 2005 - 13 i 14 listopada- miało miejsce zamknięte spotkanie trzydziestu przedstawicielispołeczności specjalistów IT z całej Europy, pracowników Microsoft(niektórzy przylecieli aż z Redmond) i ludzi z Culminis (tozałożona przez kilku MVP i wspierana między innymi przez Microsofti Intela nonprofitowa organizacja zrzeszająca społecznościspecjalistów IT). Mieliśmy olbrzymią przyjemność być częścią tegobardzo unikalnego wydarzenia, w którego agendzie znalazły sięprezentacje i dyskusje na temat możliwości wzajemnej współpracypomiędzy społecznościami, korporacją Microsoft i organizacjąCulminis. Summit okazał się niezwykle atrakcyjny - pozwolił nam nietylko wymienić doświadczenia z przedstawicielami internetowychspołeczności z innych krajów, ale także spotkać się i mniejoficjalnie ;) z tak znanymi wśród społeczności ludźmi jak np.Steven Bink, znany przede wszystkim z serwisu Bink.nu (za którym podajemy od czasu doczasu informacje głównie na temat Microsoft).

Sala w której odbywały się sesje keynote

Microsoft IT Forum 2005, które do tej pory trwa jeszcze wBarcelonie, to już czwarta edycja tej największej w Europiekonferencji dla specjalistów IT (głównie administratorów,inżynierów systemów i menadżerów IT), której uczestnicy mogąwybierać pomiędzy przeszło 325 sesjami technicznymi, przeglądemaktualnej i przyszłej oferty technologii Microsoft oraz jegopartnerów, laboratoriami typu Hands-on Labs, panelami dyskusyjnymiczy możliwościami bezpośredniego zadawania pytań dostępnym podczaskonferencji ekspertom. W roli ekspertów na IT Forum pojawili siępracownicy Microsoft zajmujący się technicznymi aspektami produktówkorporacji, trenerzy Microsoft (MCT) oraz osoby posiadające tytułyMVP (wśród nich nasz administrator dbający o infrastrukturędobrychprogramów oraz znany z publikacji w vortalu jkolonko).Prawie 4 tys. specjalistów ma zatem niepowtarzalną w roku okazję,by przez trzy dni rozmawiać niemal tylko żargonem technicznym - zawyjątkiem wieczorów, które przeznaczone są na integrację ludzi, anie serwerów ;)

W konferencji bierze udział w sumie około 3000 osób

To własnie podczas konferencji tego typu - organizowanych wróżnych miejscach na świecie - padają zazwyczaj istotne deklaracjeproducentów, mają miejsce przeróżne premiery i pojawiają sięnajświeższe informacje o przyszłych technologiach. Nie inaczej jesti w tym roku, dzięki czemu już teraz dowiedzieliśmy się o planachudostępnienia przyszłych serwerowych technologii Microsoft tylko wwersjach dla platform 64-bitowych (dotyczyć to będzie już Exchange12, Windows Server Longhorn SBS czy Windows Server Longhorn R2), oudostępnieniu betatesterom pierwszej edycji Beta 1 nowego Office 12czy o cenach dostępnego już w grudniu Microsoft Virtual Servera2005 R2 (99 USD za wersję Standard).

Przyszłe edycje produktów serwerowych Microsoftu tylko na64-bitach

Mnogość podobnych informacji nie pozwala nam przytoczać tuwszystkich rewelacji, tym bardziej że zdecydowanie największa częśćz nich atrakcyjna jest głównie dla administratorów. Największezainteresowanie budzą technologie, które lada moment wejdą na rynek(jak chociażby nowa edycja Windows Server 2003 R2 i zawarte w niejnowe mechanizmy zarządzania tożsamościami, współpracy z systemamiUNIX/Linux czy replikacji danych pomiędzy oddziałami organizacji)oraz te, których premiera jest nieco bardziej odległa, jednak owiele bardziej spektakularna (jak np. nowa linia produktów WindowsVista której nowy interfejs można już zobaczyć na jednym z wielukomputerów udostępnionych do prezentacji, serwer poczty i pracygrupowej Exchange 12 który rozmawia z użytkownikami przez telefonczy nowe wydanie usług terminalowych, dzięki którym Windows ServerLonghorn stanie się prawdziwym wyzwaniem dla Citrixa). To naturalnie nie koniec niespodzianek, o tym jednak nieco później:-)

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)