OpenOffice.org w praktyce - arkusz kalkulacyjny

OpenOffice.org w praktyce - arkusz kalkulacyjny

Redakcja
27.05.2010 16:23

Po Writerze i Impressie przeszła kolej na Calca - polecamy nasz najnowszy artykuł na temat arkusza kalkulacyjnego w bezpłatnym pakiecie OpenOffice.org.

W codziennym życiu często jesteśmy zmuszeni, by coś liczyć. Czy to planując wydatki domowego budżetu, czy też zarządzając własną firmą, musimy obracać gotówką w taki sposób, by wystarczyło do kolejnej wypłaty bądź realizacji podpisanej umowy. O ile do wykonania prostych działań możemy skorzystać z kalkulatora i kartki papieru, to obliczanie cen produktów, na które wpływ mają różne, zmieniające się czynniki, wymaga większego nakładu pracy. Chcąc ułatwić sobie życie, możemy skorzystać pomocy komputera i arkusza kalkulacyjnego, który uprości proces tworzenie skomplikowanych, wzajemnie powiązanych rachunków oraz pomoże w wizualizacji wyników w postaci tabel bądź łatwych do przejrzenia zestawień.

Zapraszamy do lektury artykułu OpenOffice.org w praktyce - arkusz kalkulacyjny, w którym przedstawiamy podstawy korzystania z arkuszy kalkulacyjnych na przykładzie programu Calc wchodzącego w skład bezpłatnego pakietu OpenOffice.org.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)