openSUSE 11.3 RC2 już dostępny

openSUSE 11.3 RC2 już dostępny

Wojciech Cybulski
01.07.2010 20:40, aktualizacja: 02.07.2010 00:33

Firma Novell poinformowała o wydaniu drugiej wersji kandydującej openSUSE 11.3 - popularnej, cenionej przez użytkowników dystrybucji Linuksa.

Udostępnione właśnie wydanie 11.3 RC2 nie zawiera nowych funkcji - twórcy skupili się wyłącznie na usuwaniu błędów dostrzeżonych w poprzednich testowych kompilacjach openSUSE. Ma to związek z przygotowaniem do debiutu finalnej wersji openSUSE 11.3, który został zaplanowany na 15 lipca. Przed debiutem w ręce testerów trafi już tylko jedno wydanie testowe określone mianem Goldmaster - zostanie ono udostępnione 8 lipca. W finalnym wydaniu openSUSE 11.3 znajdziemy między innymi środowisko graficzne GNOME i KDE rozbudowane o efekty specjalne Compiz Fusion, pakiet biurowy OpenOffice.org, klienta poczty Evolution, środowisko Mono i VirtualBox OSE przeznaczony do obsługi maszyn wirtualnych.

Najnowszą testową wersję openSUSE można pobrać z naszego vortalu z działu SYSTEMY -> Linux. Przypominamy, że nie jest to jeszcze wersja finalna i może działać niestabilnie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)