Wielka promocja na platformie GOG.com – oto 6 gier wartych uwagi

Wielka promocja na platformie GOG.com – oto 6 gier wartych uwagi

Wielka promocja na platformie GOG.com – oto 6 gier wartych uwagi
Przemysław Chrzempka
22.09.2017 12:44, aktualizacja: 12.10.2017 12:41

Dla wszystkich znużonych szarością za oknem i zbliżającą się jesienią, mamy do zaproponowania drogę ucieczki w świat gier wideo. W związku z wyprzedażą gier na GOG.com, warto przyjrzeć się kilku ciekawym tytułom, jakie serwis ma nam do zaoferowania w promocyjnych cenach.

Cryptark

Cryptark to dwuwymiarowa strzelanka osadzona w klimatach science-fiction. Gra została stworzona przez studio Alientrap Games odpowiedzialne między innymi za Capsized, z którego Cryptark czerpie wiele elementów. Premiera gry miała miejsce 20 lipca 2017 roku.

CRYPTARK Launch Trailer

W grze przyjdzie nam wcielić się w rolę opancerzonego w ciężką zbroję kosmicznego korsarza, który jest ekspertem w grabieży statków kosmicznych zamieszkałych przez różne niebezpieczne galaktyczne istoty. Poszczególne misje zaczynamy od wybrania odpowiedniego wyposażenia naszego bohatera, takiego jak miotacz ognia, działka plazmowe i laserowe, różne rodzaje granatów, czy też broń jądrowa itp. Naszym zadaniem jest dostanie się do obcego statku oraz zniszczenie jego głównego komputera. Każdy statek posiada zabezpieczenia i systemy obronne w postaci cybernetycznych stworzeń, robotów i innych wrogo nastawionych do nas przeciwników, którzy bronić będą swojej bazy aż do śmierci. Eksplorując pojazdy kosmiczne poruszamy się za pomocą plecaka odrzutowego, dzięki któremu będziemy mogli zwiedzić wszystkie zakamarki konkretnych lokacji, które generowane są proceduralnie co dodatkowo uatrakcyjnia rozgrywkę. Nasze osiągnięcia i wyniki w grze porównać możemy z innymi graczami za pośrednictwem wirtualnej tablicy i sprawdzić, jakie miejsce aktualnie zajmujemy.

Przecena z 54,29 zł na 27,19 zł.

Expeditions: Conquistador

Expeditions: Conquistador to gra gatunku cRPG z turowym systemem walki, w której całą akcje obserwujemy z perspektywy izometrycznej. Expeditions: Conquistador przenosi nas do XVI wieku gdzie wcielamy się w role hiszpańskich konkwistadorów. Za produkcję odpowiada studio Logic Artists, które ma na swoim koncie również kolejną część serii Expeditions jaką jest Exepeditions: Vikings. Expeditions: Conquistador ujrzało światło dzienne 30 maja 2013 roku.

Expeditions: Conquistador Official Game Trailer

W grze dowodzimy drużyną tytułowych konkwistadorów, która ma za zadanie znaleźć ukryte skarby nowego kontynentu oraz podbić jego tereny. Na naszej drodze spotkamy między innymi rdzennych mieszkańców Nowego Świata, np. Azteków. Podczas wykonywania kolejnych zadań, będziemy zmuszeni do podjęcia wielu ważnych decyzji, które będą miały wpływ na dalszy przebieg fabuły. Jak wspomniałem wcześniej, w grze zastosowano turowy system walki na heksagonalnych mapach, w którym nacisk położono na odpowiednie zagrania taktyczne mogące dać nam przewagę na polu bitwy. Różnego rodzaju ataki z flanki, budowanie barykad, czy chowanie się za zasłonami to tylko kilka z możliwych opcji prowadzenia potyczki. Wszyscy członkowie naszej drużyny mają swoje odpowiednie zastosowanie w walce, np. łucznicy mogą atakować z dystansu, typowy ciężko opancerzony wojownik pełni rolę obrońcy (tanka) itd. Dodatkowo, każdy z nich posiada swoje własne unikalne zdolności, umożliwiające przechylenie szali zwycięstwa na naszą korzyść. Ważnym aspektem w Expeditions: Conquistador jest niewątpliwie zadbanie o morale naszej drużyny - w przeciwnym wypadku będziemy musieli liczyć się z konsekwencjami, takimi jak pogorszenie się jej skuteczności w boju, czy też nawet bunt ze strony jej członków. Za wykonywanie zadań zdobywamy punkty doświadczenia, które wykorzystać możemy do chociażby zakupu nowych umiejętności. Twórcy duży nacisk położyli na realizm historyczny zawarty w grze. Kreując Expeditions: Conquistador opierali się na autentycznych mapach, np. Meksyku.

Przecena z 72,39 zł na 14,49 zł.

Nex Machina

Nex Machina to dynamiczna strzelanka typu bullet-hell w klimacie sciene-fiction, która wielu osobom może przypomnieć stare dobre czasy automatów do gier. Jest to najnowsza pozycja od studia Housemarque, która stworzyła między innymi takie gry, jak Resogun, Outland, Dead Nation, Alienation. Gra debiutowała na rynku 20 czerwca 2017 roku.

Nex Machina - Official PC Announcement Trailer (4K)

W grze wcielamy się w postać rebelianta, który musi zmierzyć się inteligentnymi maszynami władającymi Ziemią. Fabuła może nie wydać się zbytnio wciągająca, ale w tego typu grach nie to jest najważniejsze. Całą akcję obserwujemy z kamery umieszczonej nad głową naszego bohatera. Od samego początku naszej przygody, atakują nas hordy wrogich robotów, zaś my wyposażeni jesteśmy w działko, które z biegiem czasu będziemy mogli ulepszać. Cały gameplay polega na umiejętnym unikaniu wrogich ataków i odpowiednim wykorzystywaniu całego naszego arsenału w taki sposób, aby utrzymać się przy życiu, wciąż strzelając do przeciwników za pomocą naszej broni .

W Nex Machinie eksplorujemy ładnie wyglądające lokacje i masakrujemy przeciwników na pięciu różnych światach, a na końcu każdego z nich czekać będzie na nas boss, którego pokonanie przysporzyć może wiele trudności. Efektowna kolorowa grafika dodaje tylko dodatkowego smaczku do całości, na całej płaszczyźnie ekranu widzimy przelatujące pociski i mieniące się lasery w neonowych barwach, lecz nie wpływa to w żaden negatywny sposób na czytelność i rozgrywkę. W grze możemy zobaczyć, jak sklasyfikowaliśmy się w rankingu sieciowym, dzięki czemu będziemy bardziej zmotywowani, by powtórzyć poziom od nowa w celu uzyskania lepszego wyniku.

Przecena z 85,39 zł na 47,09 zł.

This War of Mine

Nie mogło jej tutaj zabraknąć. To gra przygodowa gra akcji, w której za zadanie mamy zaopiekować się i utrzymać przy życiu grupę cywili podczas trwania konfliktu wojennego. Członkowie kontrolowanej przez nas grupy wielokrotnie zostaną postawieni przed trudnymi decyzjami, które będą miały istotny wpływ nawet na życie pozostałych osób przebywających z nami w schronie. This War of Mine miało premierę 14 listopada 2014 roku, a w 2015 roku zdobyło kilka nagród, między innymi nagrodę publiczności Independent Games Festival oraz tytuł najlepszej gry międzynarodowej („Bestes Internationales Spiel”). Za grę odpowiada polskie studio 11bit studios. Koszty produkcji This War of Mine zwróciły się w ciągu 2 dni sprzedaży.

This War of Mine - Gameplay Trailer

Ciekawym aspektem This War of Mine jest fakt, że w przeciwieństwie do większości gier o tematyce wojennej, dowodzimy grupą cywili, którzy muszą walczyć o przetrwanie w centrum miasta obleganego przez siły zbrojne wroga. Będziemy musieli zapewnić żywność, lekarstwa, odpowiednie samopoczucie psychiczne i fizyczne, a także modernizować nasz schron za pomocą dostępnych środków w celu zapewnienia bezpieczeństwa sobie i pozostałym towarzyszom. W grze występują pory dnia i nocy, które mają znaczący wpływ na rozgrywkę. Przykładowo, jeśli wyjdziemy ze schronu za dnia, będziemy narażeni na atak od np. snajperów natomiast w nocy skupiamy się na poszukiwaniu przydatnych nam przedmiotów, które wykorzystamy później w craftingu. Crafting w This War of Mine stanowi bardzo ważny element, dzięki niemu będziemy mogli wytworzyć niezbędne nam przedmioty, takie jak: meble, broń itp., które pomogą nam przeżyć w ponurym i niebezpiecznym świecie This War of Mine. Podjęte przez nas decyzje, mogą mieć bardzo nieprzyjemne konsekwencje nawet w postaci śmierci któregoś z członków grupy – czasami jednak trzeba poświecić jedną osobę dla dobra ogółu. Grafika w grze jest bardzo ponura, co dodatkowo nadaje świetny mroczny klimat idealnie oddający charakter wojny.

Przecena z 81,09 zł na 20,29 zł.

War for the Overworld

War for the Overworld to gra strategiczna osadzona w świecie fantasy, w którym jako władca podziemnego królestwa zła, musimy zadbać o rozbudowę naszego demonicznego imperium oraz obronić je zarówno przed najeźdźcami sił dobra, jak i innymi złoczyńcami. Za grę odpowiada studio Subterranean Games, a War for the Overworld jest ich pierwszym dziełem. Gra zadebiutowała na PC 2 kwietnia 2015 roku.

War for the Overworld - Launch Trailer

Większość czasu w grze spędzamy na rozbudowywaniu naszego podziemnego imperium, tworząc kolejne pomieszczenia, lochy, laboratoria, sale tortur itp. oraz na tresurze naszych podwładnych nam stworów. Jednak do tego wszystkiego potrzebujemy odpowiedniej liczby surowców, ponieważ jak to w każdej grze strategicznej bywa – nie ma nic za darmo. Niektóre jednostki wymagają od nas tylko zaopatrzenia ich w żywność, inne zaś nie zaspokoją się samym jedzeniem i wymagać od nas będą zapłaty w postaci złota. Pomocne podczas najazdów wrogów mogą być różnego rodzaju pułapki, zaklęcia, czary i obiekty obronne, które nękać będą przeciwników nim zdążą wniknąć głębiej w struktury naszego podziemnego mocarstwa. W grze nie zabrakło również elementów humorystycznych. Podczas rozgrywki możemy usłyszeć ciekawe historie i legendy padające z ust niektórych bohaterów, stworów lub narratora, często zawierające w sobie dawkę czarnego humoru, który jak najbardziej pasuje do klimatu gry. Do wyboru mamy zarówno kilka trybów rozgrywki dla pojedynczego gracza, jak i tryb wieloosobowy umożliwiający zabawę online ze znajomymi i nie tylko.

Przecena z 119,49 zł na 35,79 zł.

Oddworld: New N' Tasty

Oddworld: New N' Tasty to odnowiona wersja świetnej gry zręcznościowo-platformowej jaką była Oddworld: Abe's Oddysee. Oryginał swoją premierę miał 15 listopada 1997 roku. Oddworld: New N' Tasty została stworzona przez studio Oddworld Inhabitants, ci sami twórcy odpowiadali za pierwowzór Oddworld.

Oddworld: New 'n' Tasty - Launch Trailer #1

W grze wcielamy się w kosmitę imieniem Abe, który jest pracującym niewolnikiem w firmie RuptureFarms zajmującej się produkcją żywności i przekąsek pochodzenia zwierzęcego. Pewnej nocy podczas sprzątania korytarzy przedsiębiorstwa, głównemu bohaterowi udało się podsłuchać rozmowę członków rady zarządczej dotyczącą wprowadzenia nowego produktu do sprzedaży. Nowością tą okazała się przekąska wytwarzana z kosmitów rasy Mudokonów, do której należy sam Abe i reszta pracowników. Nasz bohater postanawia wziąć nogi za pas, przy okazji uwalniając swoich pobratymców od wizji przerobienia ich na „pasztet”. W Oddworld: New N' Tasty przemierzamy głównie ogromne tereny fabryki RuptureFarms, unikając strażników i śmiercionośnych maszyn w postaci pił do cięcia mięsa, miażdżących młotów itp. Na szczęście Abe potrafi szybko biegać, skakać, skradać, turlać się, kucać i podwieszać się na krawędziach, co pozwoli ominąć przeciwników oraz sprawnie poruszać się po planszy, oprócz tego główny bohater posiada kilka umiejętności takich, jak np. opętanie, rzut granatem itd. Wielokrotnie zmuszeni będziemy do wykorzystania dźwigni, odpowiadających za włączenie/wyłączenie maszyn, a także do uruchomienia zapadni - zmusi nas to do logicznego myślenia i opracowania planu działania. Wszystkie te czynności pozwolą nam przejść do kolejnego fragmentu mapy. Odświeżona grafika wygląda przyzwoicie, natomiast jeśli chodzi o fabułę, to sam fakt, że nasz bohater ma zostać przerobiony na smakołyk, sprzyja temu, że chcemy odkryć dalszą część tej historii.

Przecena z 85,39 zł [https://www.gog.com/game/oddworld_new_n_tasty?pp=356b27f7b843c11e49e684f0e5c9c8179331ca79]na 21,39 zł[/url].

Konkurs trwa!

Przypominamy także o konkursie jaki wraz z GOG.com zorganizowaliśmy dla Czytelników dobrychprogramów. Do niedzieli, do 23:59, trwa rywalizacja o darmowe klucze do gier dostępnych na platformie. Aby wziąć udział w zabawie, należy wytypować ulubioną pozycję spośród gier z serwisu GOG.com i w pomysłowy sposób uzasadnić swoją decyzję pod artykułem dotyczącym konkursu. Autorzy najciekawszych 100 komentarzy otrzymają kody do gier.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)