Aktualizacja OneNote dla Windows 8 i RT

Marcin Paterek

16.07.2013 12:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Microsoft zaktualizował aplikację OneNote dla Windows 8 i RT, którą można bezpłatnie pobrać ze Sklepu Windows. Wprowadzonych zmian jest niewiele, jednak dzięki nim praca na wielu urządzeniach i ekranach dotykowych powinna być nieco łatwiejsza. Przede wszystkim koncern wprowadził opcję podłączenia dodatkowych (firmowych lub szkolnych) kont Office 365 — wystarczy tylko kliknąć w przycisk „Dodaj konto używane w pracy lub szkole” i podać niezbędne dane, by ostatnio używane notesy zostały zsynchronizowane.

Obraz

Druga nowość skierowana jest do osób, które korzystają z OneNote na urządzeniach z ekranami dotykowymi. Windows 8 automatycznie wyświetla wirtualną klawiaturę, gdy tylko użytkownik klika w pole tekstowe. Jednak jako że w OneNote cały obszar jest jednym, wielkim polem tekstowym, spora część ekranu była ciągle zajęta. Microsoft postanowił zmienić to zachowanie i teraz wystarczy dotknąć palcem w dowolnym pustym miejscu, by ukryć klawiaturę. Żeby ją wyświetlić, w widoku „pełnoekranowym” trzeba ponownie dotknąć puste pole.

W sumie aktualizacja upodobniła OneNote dla Windows 8 i RT do mobilnych wersji aplikacji. Wciąż jednak brakuje jej bardzo przydatnej opcji dodawania notatek głosowych, które bez problemu są obsługiwane na smartfonach.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)