Dynamiczne aktualizacje znakiem rozpoznawczym Firefox OS?

Dynamiczne aktualizacje znakiem rozpoznawczym Firefox OS?

Marcin Paterek
22.07.2013 12:02, aktualizacja: 22.07.2013 15:23

Smartfony oparte na Firefox OS są już od kilku tygodni dostępne na rynku, dlatego Mozilla zdecydowała się ujawnić plany rozwoju systemu. Bez dwóch zdań wyróżniają się na tle konkurencji, bo producent chce narzucić takie samo tempo aktualizacji, jak w przypadku swojej przeglądarki. O ile mi wiadomo, to najbardziej agresywna strategia rozwoju na rynku, a być może uda się ją jeszcze nieco dopracować — stwierdził Alex Keybl z Mozilli.

Obraz

Według zapowiedzi producenta, co trzy miesiące partnerzy będą otrzymywać nową wersję systemu, która wprowadzi dodatkowe funkcje i poprawki. Ponadto co sześć tygodni będą publikowane aktualizacje zabezpieczeń dla dwóch ostatnich wersji systemu. Mozilla jest przy tym przekonana, że uda jej się utrzymać narzucone tempo mimo piętrzących się przed nią przeszkód. Trzeba zgrać wszystkie terminy oraz wymagania z producentami urządzeń, operatorami komórkowymi i wytwórcami chipsetów, którzy są naszymi partnerami — tłumaczy Keybl.

Póki co Mozilla nie chce wybiegać daleko w przyszłość, dlatego dokładna data premiery kolejnej wersji Firefox OS pozostaje tajemnicą. Jeśli jednak przyjmiemy, że sprzedaż smartfonów ruszyła 2 lipca, pierwszej poprawki zabezpieczeń możemy się spodziewać w połowie sierpnia, a aktualizacji systemu — na początku października.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)