Mobilne systemy operacyjne: Apple traci, Google zyskuje

Mobilne systemy operacyjne: Apple traci, Google zyskuje

Wojciech Cybulski
11.07.2010 10:15

Z opublikowanego przez comScore raportu wynika, że w ostatnim czasie telefony z Androidem zdecydowanie umocniły swoją pozycje na rynku - głównie kosztem iPhone'ów i urządzeń z Windows Mobile.

Google może mówić o dużym sukcesie swojego mobilnego systemu operacyjnego - rynkowy udział komórek z Androidem wzrósł w badanym okresie o 4% osiągając w maju poziom 13% wobec 9% w lutym. Wszystkie pozostałe mobilne platformy traciły - największe spadki zanotował Microsoft, którego system stracił 1,9% udziałów w rynku i wyniósł w maju 13,2%. Na minusie był także Apple i produkowane przez niego telefony iPhone, które straciły w badanym okresie 1% rynku osiągając w maju poziom 24,4%. Kiepsko poradził sobie także Palm, tracąc w ciągu trzech miesięcy 0,6% rynku - produkowane przez niego komórki ulegają obecnie marginalizacji i posiadają jedynie 4,8% udziałów w rynku. Najmniej na wzrostach Androida stracił zaś RIM - komórki z logo BlackBerry straciły tylko 0,4% i cały czas mogą pochwalić się znaczącym, 41,7% udziałem w mobilnym rynku USA.

Trzeba zauważyć, że badanie comScore było robione jeszcze przed premierą iPhone'a 4, który mimo początkowych problemów technicznych osiągnął ogromny sukces marketingowy i zapewne pozwolił firmie Apple na odrobienie części strat wobec Google.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)