Nikt tyle nie daje. Google wydłuża wsparcie Chromebooków

Chromebook
Chromebook
Źródło zdjęć: © benchmark.pl
Wojciech Kulik

15.09.2023 15:43, aktual.: 15.09.2023 16:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie tylko awarie są odpowiedzialne za przedwczesne zużycie sprzętu. Często to brak technicznego wsparcia ze strony producenta skraca żywotność urządzenia. W przypadku Chromebooków, takie problemy nie występują. Od 2020 r. Google oferuje 8-letnie wsparcie techniczne, a od 2024 r. wydłuży ten okres o kolejne dwa lata.

Google, producent systemu operacyjnego dla Chromebooków, postanowił podjąć rękawicę rzuconą przez konkurencję i zaoferował swoim użytkownikom aż 8 lat wsparcia technicznego. To było w 2020 r., a teraz, firma zdecydowała się pójść o krok dalej. Zapowiedziała, że od 2024 roku każdy laptop z systemem Chrome OS będzie objęty wsparciem technicznym trwającym nie krócej niż 10 lat.

Google zapewnia 10 lat wsparcia dla Chromebooków

Chromebooki z 10-letnim wsparciem technicznym to oferta, której nikt inny na rynku nie jest w stanie zaoferować. Co to oznacza dla użytkowników? Przede wszystkim, że każdy nowy model Chromebooka będzie otrzymywał automatyczne aktualizacje przez co najmniej 10 lat od momentu premiery danego modelu. Dla porównania Microsoft również oferuje wsparcie trwające mniej więcej 10 lat, ale aktualizacja systemu nie zawsze jest bezpłatna. Z kolei Apple pozwala na aktualizację systemu macOS przez około 5-6 lat od momentu premiery urządzenia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Aktualizacje oprogramowania to jedno, ale równie ważne jest, aby sam sprzęt przetrwał jak najdłużej. Dlatego, aby zwiększyć żywotność Chromebooków, Google zdecydował się wprowadzić dodatkowe funkcje zarządzania energią. Chodzi tutaj przede wszystkim o adaptacyjne ładowanie i specjalny tryb oszczędzania energii.

To wszystko brzmi jeszcze lepiej, gdy weźmie się pod uwagę, że Chromebooki są znane z niewysokich cen. Przy odrobinie szczęścia można nabyć w pełni funkcjonalny i całkiem wydajny laptop za mniej niż 2 tysiące złotych. Zupełnie nie dziwi więc ich rosnąca popularność.

Wojciech Kulik, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (65)