Nowość w Google Chrome. Zobaczysz komunikat

Nowość w Google Chrome. Zobaczysz komunikat

Google Chrome
Google Chrome
Źródło zdjęć: © WP | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
30.04.2024 13:44, aktualizacja: 30.04.2024 21:19

Google Chrome po aktualizacji wyświetla nowe komunikaty związane ze spamem. Przeglądarka analizuje powiadomienia wysyłane przez odwiedzane witryny i jeśli uzna, że jest ich "za dużo" lub użytkownik rzadko kiedy na nie reaguje - wyświetli w menu odpowiednie ostrzeżenie o potencjalnym spamie.

To dobre rozwiązanie dla osób, które machinalnie lub przypadkowo akceptują prośby o wysyłanie powiadomień na pulpicie komputera, a później niekoniecznie z nich korzystają lub wręcz są dla nich uciążliwe. Chrome po aktualizacji sam o to zadba. Informacja o zbyt dużej liczbie powiadomień z danej strony pojawi się w menu, po kliknięciu symbolu trzech kropek w prawym rogu ekranu i zostanie zakwalifikowana jako komunikat bezpieczeństwa - podobnie jak ostrzeżenie o potencjalnym wycieku hasła do sieci.

Kliknięcie komunikatu zaprowadzi użytkownika do ustawień, skąd możliwe jest anulowanie zgody na wysyłanie powiadomień dla danej witryny - zwraca uwagę Windows Latest. To dobre rozwiązanie dla każdego, kto nie wie, gdzie szukać takich opcji na co dzień w gąszczu ustawień Google Chrome. Skrót skutecznie doprowadzi użytkownika do odpowiednich opcji bezpieczeństwa w przeglądarce, gdzie w tym przypadku rekomendowana będzie blokada powiadomień dla danej strony.

Komunikat o zbyt dużej liczbie powiadomień z Chrome
Komunikat o zbyt dużej liczbie powiadomień z Chrome© Windows Latest

Użytkownik ma z tego miejsca dodatkowo możliwość zablokowania wszystkich powiadomień w Google Chrome naraz, a nie tylko dla konkretnej witryny. Warto jednak pamiętać, że taka blokada jest bezwzględna - odetnie użytkownika również od powiadomień z komunikatorów, a te mogą być pożądane. Warto więc korzystać z tej opcji z rozwagą i zależnie od potrzeb.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)