OpenSUSE będzie miał swój sklep z aplikacjami

OpenSUSE będzie miał swój sklep z aplikacjami29.01.2011 11:54
Wojciech Cybulski

Deweloperzy OpenSUSE rozpoczęli prace mające doprowadzić do utworzenia App Store dla tego systemu. Nowy sklep z aplikacjami ma powstać przy współudziale osób zaangażowanych w rozwój Ubuntu, Debiana i innych popularnych dystrybucji.

W projekt stworzenia sklepu z aplikacjami zaangażowali się twórcy wielu dystrybucji takich jak Debian, Fedora, Mageia, openSUSE czy Ubuntu. Mają oni wspólnie pracować nad utworzeniem API oraz kodu App Store. Punktem wyjścia dla nowego projektu był MeeGo Garage oraz kilka innych, pokrewnych projektów. Po kilku dniach intensywnych prac powstała pierwsza, koncepcyjna wersja sklepu. Wykorzystuje ona serwer Open Collaboration Services i aplikację-klienta bazującą na MeeGo Garage. Całość została dostosowana do działania w środowisku graficznym KDE. Kolejnym krokiem w budowie App Store było wykonanie nowego interfejsu - został on stworzony przy użyciu Qt Quick i od strony wizualno-użytkowej prezentuje się całkiem nieźle.

Prace nad sklepem z aplikacjami cały czas są w toku. Zaangażowanie w projekt twórców najpopularniejszych dystrybucji daje podstawy sądzić, że nowe rozwiązania mogą w przyszłości stać się bazą dla uniwersalnego systemu dystrybucji aplikacji w świecie Linuksa.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (52)