Plan wydawniczy NetBeans 6.10 ujawniony

Plan wydawniczy NetBeans 6.10 ujawniony

Wojciech Cybulski
13.08.2010 10:55

Za pośrednictwem oficjalnej platformie blogowej Oracle ujawniony został plan wydawniczy kolejnej wersji NetBeans - zintegrowanego środowiska programistycznego Java.

NetBeans IDE jest wolnym, otwartym oprogramowaniem udostępniającym programistom zintegrowane środowisko do tworzenia aplikacji Java. Głównym celem nowego wydania jest poprawa jakości Java EE i zwiększenie listy wspieranych serwerów. NetBeans 6.10 będzie dostarczany wraz z GlassFish 3.1 - otwartym serwerem aplikacji Java EE. Ponadto środowisko będzie zapewniało obsługę Oracle DB i lepsze wsparcie dla MySQL. Poprawie ma ulec także wydajność, w tym takie elementy jak nawigacja, uzupełnianie kodu i wykrywanie zmian wewnętrznych. Liczne poprawki pojawią się także w module slowness diagnostics. W kwestii jakości środowiska główny nacisk zostanie położony na kluczowe obszary IDE - Core, Editor i Java EE. Plan wydawniczy NetBeans 6.10 przewiduje, że finalna wersja środowiska zostanie wydana 24 stycznia 2011 roku. Pierwsza beta IDE ma zostać opublikowana w połowie listopada.

NetBeans był rozwijany przez Sun Microsystems, który w 1999 roku wykupił prawa do tego projektu. W roku 2000 Sun udostępnił kod IDE na licencji Open Source. Obecnie projektem opiekuje się Oracle, który przejął Suna na początku tego roku. Najnowszą, stabilną wersję NetBeans można pobrać bezpośrednio z naszego vortalu w wersjach dla Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)