Resident Evil VII: Biohazard już jest. Seria wraca do korzeni i sięga po VR

Resident Evil VII: Biohazard już jest. Seria wraca do korzeni i sięga po VR

Resident Evil VII: Biohazard już jest. Seria wraca do korzeni i sięga po VR
24.01.2017 11:46

Resident Evil VII: Biohazard już jest w sklepach. Zapowiadana od lata ubiegłego roku i oczekiwana przez miłośników horrorów gra została już wydana na PC, Xboksa One i PlayStation 4. Najnowsza część kultowej serii łączy stare z nowym – wraca poczucie osaczenia i beznadziei ze starszych części, a przy tym można zagrać na PlayStation VR.

od zapowiedzi gry w czerwcu ubiegłego roku apetyt rośnie. W przeciwieństwie do nowszych części serii, tym razem fabuła nie jest napakowana akcją. Podobnie jak 20 lat temu (pierwsza gra Resident Evil ukazała się w 1996 roku) twórcy postawili na budowanie atmosfery. Gracz ma czuć się osaczony i szukać wyjścia z sytuacji, a nie bryzgać krwią wrogów na lewo i prawo. Jak za starych czasów, celem gry jest przetrwanie, czym Capcom trafił w dziesiątkę. Resident Evil VII: Biohazard to najbardziej oczekiwana premiera studia od miesięcy, a może nawet lat.

RE7 - Welcome Home Trailer

Pierwsze recenzje pojawiły się wczoraj wieczorem, więc wiemy już, że gra spełnia oczekiwania miłośników horroru i survivali. Capcomowi udało się w nowej, współczesnej odsłonie zawrzeć klimat starych części gry. Są tu oczywiście zagadki i sceny walki, ale wszystko zostało dobrze zrównoważone, by gracz nie miał wrażenia, że gra w skradankę czy strzelankę. Tradycyjnie można nosić ze sobą tylko kilka rzeczy, ale wzorem między innymi Fallouta można samodzielnie robić amunicję. Niestety trzeba wybrać, czy potrzebne będą naboje czy leki, gdyż produkcja obu wymaga tych samych składników. Najważniejsze jednak, że fabuła jest intrygująca.

Razem z grą zadebiutowała ważąca ponad 800 MB łatka, która naprawia kilka błędów. Dodaje też nowe osiągnięcia i szykuje grunt pod przyszłe DLC. Niestety znów mamy do czynienia z grą, która za wcześnie pojechała do sklepów. Zapowiedziano już 7 DLC i kilka darmowych dodatków (dostępnych w ramach przepustki sezonowej). Wiosną bez opłat dostaniemy Not a Hero, uzupełniające fabułę gry.

European Collector's Edition - Unboxing

Resident Evil VII: Biohazard dostępna jest z polskimi napisami na wszystkich platformach. Za tłumaczenie odpowiada Cenega. Dostępne są wersje: podstawowa, Deluxe (z przepustką sezonową) i kolekcjonerskaz modelem willi Bakerów, gdzie rozgrywa się część akcji, będącym… świecącą pozytywką. Ponadto otrzymamy litografie, tradycyjne kolekcjonerskie pudełko i „palec USB” o pojemności 16 GB. Świetnym dodatkiem jest też artbook wydany na 20-lecie serii.

Na koniec dodam, że gra jest dostępna w programie Xbox Play Anywhere, co oznacza, że wersję elektroniczną Resident Evil VII: Biohazard można aktywować na PC z Windowsem 10 i na Xboksie One.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)