TikTok najczęściej pobieraną aplikacją. Pobrano go 175 milionów razy

TikTok najczęściej pobieraną aplikacją. Pobrano go 175 milionów razy

TikTok wygrywa jako najczęściej pobierana aplikacja
TikTok wygrywa jako najczęściej pobierana aplikacja
Źródło zdjęć: © Getty Images | Chesnot
Karolina Kowasz
27.04.2022 19:27, aktualizacja: 27.04.2022 21:27

TikTok był najczęściej pobieraną aplikacją na całym świecie w pierwszym kwartale 2022 r.. Program wyprzedził Instagram, przekraczając aż 3,5 miliarda pobrań liczonych od początku istnienia TikToka.

Sensor Tower opublikował raport Q1 2022: Store Intelligence Data Digest, w którym TikTok zajął pierwsze miejsce jako najczęściej pobierana aplikacja na całym świecie. Wszystkie pobrania na całym świecie osiągnęły sumę 36,9 miliardów w pierwszym kwartale 2022 r., co oznacza wzrost o 1,4 proc. rok do roku.

Metodologia badania

Zespół Mobile Insights z Sensor Tower przygotował zestawienie na podstawie szacunkowych danych dotyczących pobrań aplikacji w sklepach App Store i Google Play w okresie od 1 stycznia 2022 do 31 marca 2022 r. przez poszczególnych użytkowników. To oznacza, że w przypadku pojedynczego użytkownika, pobrania tej samej aplikacji na wiele urządzeń, aktualizacje lub ponowne zainstalowanie programu nie są wliczane do sumy.

Uzyskane dane wskazują, że TikTok przekroczył 3,5 miliarda pobrań w pierwszym kwartale 2021 r., stając się dopiero piątą aplikacją, która przekroczyła ten próg. Żaden inny program nie miał więcej pobrań niż TikTok od początku 2018 r. Dla porównania, Meta miała trzy z pięciu najczęściej pobieranych aplikacji, z Instagramem jako najlepszą aplikacją przez trzy kwartały z rzędu. Ostatnio jednak jego liczba pobrań spadła o 7 proc. kwartał do kwartału, dając mu drugą lokatę.

W przypadku ograniczenia danych wyłącznie do użytkowników z Europy, TikTok i WhatsApp znajdują się na dwóch pierwszych pozycjach pod względem liczby pobrań. WhatsApp był najpopularniejszą aplikacją w App Store w Europie już siódmy kwartał z rzędu, zaś TikTok zajmował pierwsze miejsce w Google Play w tym samym czasie. Co ciekawe, w Azji, w ogólnym rankingu, TikTok znalazł się dopiero na trzecim miejscu, zaraz za Instagramem i Facebookiem.

Karolina Kowasz, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)