Trwają prace nad JITB - szybkim, alternatywnym odtwarzaczem Flash

Trwają prace nad JITB - szybkim, alternatywnym odtwarzaczem Flash

Wojciech Cybulski
20.08.2010 21:18, aktualizacja: 21.08.2010 14:41

Programista Joa Eber ujawnił na swoim blogu, że pracuje nad własną implementacją odtwarzacza Flash, który w niektórych zastosowaniach jest sporo szybszy od oryginalnego Adobe Flash Playera.

Prace nad JITB rozpoczęły się jakiś czas temu, jednak Eber dopiero teraz ujawnił, że ma zamiar stworzyć własną wersję odtwarzacza Flash. Jego autorski Flash Player może być w niektórych sytuacjach o wiele bardziej wydajny od pierwowzoru wydanego przez Adobe. Projekt wykorzystuje wirtualną maszynę Java do uruchomienia kodu ActionScript i działa prawie tak szybko, jak natywne projekty napisane w Javie. Gdy JITB osiągnął dość wysoki poziom zaawansowania, jego twórca przygotował film demonstracyjny prezentujący możliwości JITB. Dalsze prace zaowocowały dodaniem do odtwarzacza Flash renderera Display List, który bazuje na OpenGL - ponadto Eber wzbogacił swój projekt o kolejne linijki niezbędnego kodu. Twórca JITB zapowiedział już, że jego celem jest wdrożenie do odtwarzacza kompletnego API technologii Flash. Joa Eber liczy, że w prace nad JITB zaangażują się inni programiści. Szczególnie mile widziani są specjaliści od OpenGL.

Warto zauważyć, że projekt JITB nie jest pierwszą próbą stworzenia alternatywy dla oryginalnego Flash Playera. Z ujarzmieniem technologii Flash zmagało się w tym roku już kilku deweloperów. Ich głównym celem było uruchomienie obiektów SWF w przeglądarkach internetowych zainstalowanych na telefonach, odtwarzaczach i tabletach Apple, które z definicji nie obsługują tej technologii. Niestety stworzone przez nich porty, takie jak Smokescreen czy Frash nie zyskały zbytniej popularności. Czy JITB nie podzieli ich losu i odniesie sukces? Czas pokaże.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)