Urządzenia Echo wykorzystują ultradźwięki. Mogą wykrywać ruch

Urządzenia Echo wykorzystują ultradźwięki. Mogą wykrywać ruch

Echo Dot
Echo Dot
Karolina Kowasz
14.11.2021 17:12

Czwarta generacja głośników Echo i Echo Dot otrzymały przydatną funkcję, która powinna spodobać się wielu użytkownikom. Za pomocą ultradźwięków, urządzenia są teraz w stanie wykrywać ruch i, dzięki odpowiednim ustawieniom, reagować na niego zgodnie z oczekiwaniami konsumentów.

Należy jednak zwrócić uwagę, że zmiana ta dotyczy tylko czwartej generacji głośników od firmy Amazon. Żeby móc z niej skorzystać, należy najpierw skonfigurować ją z pomocą Alexy lub dedykowanej aplikacji.

Wykrywanie obecności

Po uruchomieniu wspomnianej funkcji, jak donosi The Verge, możliwe jest skonfigurowanie nowych procedur. Zależnie od nich, Echo bądź Echo Dot wykona stosowne akcje po wykryciu ruchu w pobliżu urządzenia. Użytkownik może ustawić, przykładowo, włączanie światła po wejściu do pokoju czy jego wyłączanie w przypadku, gdy w pokoju Echo nie wykrywa żadnego ruchu.

Amazon poleca także wykorzystanie tej opcji zgodnie z głównym przeznaczeniem urządzenia. Po wykryciu ruchu, możliwe jest odtwarzanie muzyki lub wybranej stacji radiowej. Aby nie marnować prądu, Echo samoczynnie dokona wyłączenia tego ustawienia po wyjściu użytkownika z pokoju.

Uruchomienie ultradźwięków

By móc skorzystać z nowych opcji, niezbędne jest ich uruchomienie w ustawieniach odpowiedzialnych za wykrywanie ruchu. Użytkownik może znaleźć je w aplikacji Alexa. Co ważne, urządzenia Echo nie obsługują języka polskiego. Dla osób, które kiepsko radzą sobie z językiem angielskim może to stanowić duży problem. Szczególnie w przypadku ustawiania konkretnych zachowań Alexy po wykryciu ruchu lub jego braku.

Głośnik Echo czwartej generacji można zakupić w cenie 499,99 złotych, zaś jego mniejsza wersja - Echo Dot, dostępna jest za 299,99 złotych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)