Windows 10: usunięto błąd blokujący aktualizację do Windows 11

Windows 10: usunięto błąd blokujący aktualizację do Windows 11

Windows 10 będzie bezpieczniejszy
Windows 10 będzie bezpieczniejszy
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
14.04.2024 11:30

Użytkownicy Windowsa 10, którzy nie mogli pobrać aktualizacji do Jedenastki z powodu wadliwych sterowników, mogą odetchnąć z ulgą. Producent wydał poprawioną wersję, która trafiła do Windows Update. Korzystający z Windows 10 mogą ją pobrać i uwolnić się od blokady aktualizacji do Windowsa 11.

Windows 10 pozwoli kolejnym użytkownikom na instalację nowszego Windowsa 11 - zwraca uwagę serwis Neowin. Chodzi o problem związany ze sterownikami Intel SST, który pozostawał nierozwiązany od czasu premiery Windowsa 11. Dopiero teraz producent wydał zaktualizowaną wersję sterowników, które dzięki oficjalnej zgodności z Windows 11 odblokowują możliwość aktualizacji Windowsa 10 przez Windows Update.

O pierwszych problemach ze sterownikami dźwięku Intela informowano już w listopadzie 2021 roku. Microsoft szybko przyznał, że jest świadomy błędu i zaproponował obejście, które miało uchronić komputery przed wyświetlaniem BSOD-a. Jak zauważył Neowin, dopiero teraz problem został jednak całkowicie rozwiązany, co poskutkowało zmianą statusu usterki w dokumentacji Windowsa. Dla użytkowników oznacza to potencjalną możliwość aktualizacji komputera do Windowsa 11.

Microsoft tłumaczy, że instalacja nowych sterowników niekoniecznie od razu przełoży się na zmianę komunikatów w Windows Update co do zgodności komputera z nowszym Windowsem 11. Zgodnie z dokumentacją, użytkownik musi uzbroić się w cierpliwość do 48 godzin od momentu zaktualizowania systemu, by wyświetlana informacja była zgodna z rzeczywistością. Zgodność komputera z Windows 11 można również sprawdzić ręcznie z wykorzystaniem aplikacji PC Health Check.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (93)