Windows 11 i reklamy w Eksploratorze. "To nie miało zostać opublikowane"

Windows 11 i reklamy w Eksploratorze. "To nie miało zostać opublikowane"

Windows 11
Windows 11
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek
16.03.2022 07:24

Windows 11 być może jednak nie dostanie reklam w Eksploratorze plików, a przynajmniej nie w najbliższym czasie. Microsoft szybko skomentował temat, który wczoraj rozgrzał media i skwitował sprawę krótko: "to był testowy baner, który nie miał być udostępniony publicznie i został już wyłączony".

To krótkie oświadczenie uzyskał serwis The Verge, a udzielił go Brandon LeBlanc z zespołu odpowiedzialnego za Windowsa w Microsofcie. Chociaż ta wypowiedź nie wyklucza jednoznacznie tematu banerów reklamowych w Eksploratorze plików Windowsa 11, można mieć przynajmniej nadzieję, że nie jest to kwestia najbliższej przyszłości, ale rozważania dotyczące dłuższej perspektywy.

Osobom, które pominęły wczorajszy temat reklam w Windows 11 pragniemy wyjaśnić, że chodzi o prosty baner reklamowy, który pojawił się w testowym wydaniu Windowsa 11. Co ciekawe, nie każdy mógł go zobaczyć, stąd założyliśmy, że mogły to być testy A/B. I wciąż nie można tego wykluczyć - z wypowiedzi Microsoftu dowiadujemy się przecież tylko, że rzecz póki co nie miała zostać upubliczniona.

Chociaż obecnie możemy więc tylko spekulować co do dalszej przyszłości reklam w Eksploratorze, historia rozwoju Windowsa (głównie Windowsa 10) pokazuje, że wdrożenie takich banerów raczej nie będzie dla nikogo zaskoczeniem. Wszyscy pamiętamy, jak Microsoft swego czasu uparcie sugerował na każdym kroku korzystanie z przeglądarki Edge czy włączenie subskrypcji Microsoft 365 podczas instalacji systemu.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)