Windows Phone lepiej rozpozna mowę

Marcin Paterek

18.06.2013 16:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Siri, Google Now, S Voice — cyfrowi asystenci, zasiadający za wirtualnymi biurkami, powoli stają się nieodłącznym elementem smartfonów. Możliwości każdego z nich są zbliżone, żeby więc wyróżnić się na tle konkurencji, producenci za wszelką cenę starają się dopracować detale techniczne. Nie zapomniał o tym także Microsoft, który przygotował aktualizację dla modułu rozpoznawania mowy w Windows Phone. Niezależnie od tego, czy weźmiemy pod uwagę dyktowanie wiadomości, czy wyszukiwanie informacji w Sieci, smartfon powinien uporać się z zadaniem nawet o połowę szybciej niż poprzednio, jednocześnie popełniając do 15 proc. mniej błędów.

Zwiększona szybkość i dokładność to zasługa technologii Deep Neural Networks (DNN), która stara się naśladować pracę ludzkiego mózgu. Microsoft chwali się, że dzięki połączeniu DNN z indeksem Bing, cały mechanizm o wiele bardziej przypomina to, co dzieje się w naszych prywatnych czaszkach. Ponadto koncern poprawił nieco funkcję wycinania dźwięków z otoczenia, dzięki czemu nawet w tłocznym i gwarnym miejscu moduł rozpoznawania mowy powinien działać lepiej.

Microsoft nie jest jedyną firmą zainteresowaną technologią DNN. W marcu tego roku Google przejęło trzyosobowy zespół DNNresearch, dzięki czemu opracowany przez niego mechanizm stał się częścią wyszukiwarki zdjęć w Google+ i aplikacji Google Now.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)