Zapraszamy do działu z programami online!

Zapraszamy do działu z programami online!

Redakcja
24.02.2011 13:43

Dobre programy można znaleźć nie tylko na Windows, Linux czy Mac OS - wiele z nich pracuje na dowolnej platformie, bo do skorzystania z nich wystarczy przeglądarka internetowa. Z przyjemnością otwieramy w naszym portalu dział z aplikacjami online, czyli w popularnej "chmurze".

W dziale Online będziecie mogli znaleźć zarówno aplikacje, które mają swoje klasyczne odpowiedniki, jak i takie, które z uwagi na swoją specyfikę można znaleźć wyłącznie w chmurze. Polecamy na przykład zainteresowanie się konwerterem plików PDF do formatu Word - PDF to Word, potężnym narzędziem Wolfram Alpha często błędne określanym mianem wyszukiwarki, komunikatorem webowym meebo czy też Pixlr - edytorem grafiki rastrowej o bardzo rozbudowanych opcjach. Nie mogło zabraknąć także aplikacji, które w większości są dobrze znane - Map Google nie trzeba chyba nikomu przedstawiać, podobnie jak Photoshop Express Editor. Od niedawna w polskiej wersji językowej dostępne są również Office Web Apps.

To oczywiście tylko wierzchołek góry lodowej - aplikacji online proponujemy Wam dzisiaj kilkadziesiąt, a z czasem będziemy dodawać kolejne. Zwracamy też uwagę na specjalną kategorię Aplikacje do samodzielnego hostingu, która wymyka się nieco standardom narzuconym przez pozostałe programy w dziale Online. W ten sposób podkreślamy fakt, że aplikacje mogą pracować nie tylko w chmurze publicznej, ale i w prywatnej - czyli hostowanej samodzielnie przez nas lub np. przez firmę hostingową. Aplikacje te mogą być pobrane tradycyjnie w formie paczki instalacyjnej lub znacznie prościej - przez program WebMatrix, który powinien ułatwić początkującym użytkownikom instalację i ewentualne przeróbki aplikacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)